GliwiceInformacje

Gliwice: Dzisiaj setne urodziny świętowała gliwiczanka Bronisława Sobocka

5 kwietnia setne urodziny świętowała gliwiczanka Bronisława Sobocka. W imieniu prezydenta Gliwic życzenia Szacownej Jubilatce złożyła Ewa Jakubowska, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. 

Pani Bronisława, córka Aleksandry i Antoniego, urodziła się 15 marca 1923 r. we wsi Brzostówiec (w obecnym województwie lubelskim), położonej niespełna 7 km od Radzynia Podlaskiego. Przyszła na świat w dniu, gdy w Paryżu podpisywano dodatkowy protokół do Traktatu Wersalskiego zatwierdzający wschodnią granicę Polski i uznający przynależność do niej Galicji Wschodniej oraz Wileńszczyzny. Wychowywała się wraz z dwoma braćmi i siostrą ucząc się pracy na gospodarstwie.

W maju 1945 r., w wieku 22 lat, wyszła za mąż za Eugeniusza Sobockiego, z którym w latach 80. XX w. przeprowadziła się do oddalonych o niemal 500 km Gliwic. Pani Bronisława zatrudniła się jako suwnicowa w Hucie 1 Maja, gdzie pracowała do 68 roku życia. Poza pracą, każdą wolną chwilę poświęcała trzem córkom i mężowi, z którym przeżyła 74 lata. Doczekała się 8 wnucząt  i 7 prawnucząt. Obecnie pani Bronisława mieszka z córką i zięciem ciesząc się ich czujną i wyjątkowo troskliwą opieką oraz towarzystwem wnuków i prawnuków, które codziennie ją odwiedzają.

info: gliwice.eu