Teatr Miejski w Gliwicach został nominowany w kategoriach aktorskich. To nasza pierwsza nominacja do Złotych Masek.

W obecnej – 51. edycji do Nagrody teatralnej „Złote Maski” w województwie śląskim kandydują przedstawienia, których premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku. Przedstawienia oceniane były w ośmiu kategoriach.

Nominacje dla Teatru Miejskiego w Gliwicach przyznano w kategoriach:

  • AKTORSTWO – ROLA MĘSKA
    Mariusz Ostrowski za rolę Zdzisława Najmrodzkiego w spektaklu „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” w reżyserii i według scenariusza Michała Siegoczyńskiego
  • AKTORSTWO – ROLA WOKALNO-AKTORSKA
    Mariusz Kiljan za rolę Sergieja Sznurowa w spektaklu „Miłość w Leningradzie” w reżyserii i według scenariusza Łukasza Czuja

– I Kiljan, i Ostrowski to niepokojąco skuteczni teatralni wyjadacze trzymający publiczność na krótkiej smyczy od początku do końca spektaklu. Obydwaj, choć każdy na swój własny sposób, mają wyjątkową teatralną elan vital – napędową siłę, której szczodrze użyczają obydwu znakomitym spektaklom, w których stworzyli role nominowane do nagrody Złota Maska. Ale powiedzmy sobie szczerze, że i bez tych nominacji, bez tych nagród ich role są po prostu esencją dobrego aktorstwa — krwistego, zawadiackiego, uwodzicielskiego, zapadającego na długo w pamięć widza. Dlatego trudno było się nie spodziewać tych nominacji i nie są dla mnie zaskoczeniem, ale przecież bardzo się z nich cieszę, a przede wszystkim dziękuję chłopakom, że pokazali na naszych deskach taką klasę – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

„Miłość w Leningradzie” będzie można zobaczyć w marcu (21, 23, 24) na chwilę przed wyjazdem na Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (28–29 marca).

„Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” do zobaczenia w kwietniu (13, 14, 16). (TM w Gliwicach).

Info: gliwice.eu