GliwiceInformacje

Gliwice: Do zabawy i ćwiczeń

W mieście przybywa miejsc sprzyjających wypoczynkowi. Powstają kolejne siłownie plenerowe, zagospodarowywane są skwery, doposażane place zabaw. Ostatnia tego typu inwestycja, w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego powstała w Wilczym Gardle.

Zakończyło się doposażanie placu zabaw przy ul. Magnolii. Dzieci z Wilczego Gardła korzystają już ze zmodernizowanego placu zabaw wyposażonego w nową bezpieczną nawierzchnię, huśtawki i zestaw sprawnościowy. Zadanie wykonane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego kosztowało 61 500 zł i zostało zrealizowane przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach.

Nowa przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkowa pojawi się również w Starych Gliwicach. Zgodnie z projektem na skwerze przy ul. Sadowej pojawią się urządzenia do ćwiczeń typu Street Workout. Nawierzchnia zostanie wykonana z betonowej kostki oraz bezpiecznych gumowych płyt, pojawią się ławki i kosze na śmieci, zamontowane też zostaną stojaki na rowery, tablica regulaminowa i lampa solarno-wiatrowa. Zadanie w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego zostanie zrealizowane do połowy grudnia. Trwa postępowanie przetargowe wyłaniające wykonawcę.

Również Zatorze szykuje się na zmiany. Zgodnie z planem przy ul. Stefana Czarnieckiego ma powstać skwer rekreacyjno-wypoczynkowy, który umili spędzanie wolnego czasu. Przetarg na realizację inwestycji już został ogłoszony.

Info: gliwice.eu