GliwiceInformacje

Gliwice: BEZPIECZNY INTERNET – czyli spotkanie i konsultacje z funkcjonariuszami KMP w Gliwicach

BEZPIECZNY INTERNET – czyli spotkanie i konsultacje z funkcjonariuszami KMP w Gliwicach

Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17

8 lutego 2022 r., godz. 18.00

15.30 – 16.30 – indywidualne konsultacje dotyczące cyberprzemocy i cyberzagrożeń – funkcjonariusz Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej KMP Gliwice

16.30 – 17.30 – indywidualne konsultacje dotyczące cyberprzemocy i cyberzagrożeń wśród młodzieży – funkcjonariusz Wydziału ds. Przestępczości Nieletnich KMP Gliwice

8 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu 2022. Ma on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Z tej okazji zapraszamy na spotkanie oraz konsultacje, podczas których policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach opowiedzą o mądrym i bezpiecznym korzystaniu z sieci, zagrożeniach i konsekwencjach prawnych wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu (oszustwa, włamania na konta czy cyberprzemoc), o wpływie mediów, w tym społecznościowych, na kierowców. Naszymi gośćmi będą funkcjonariusze z zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii WP KMP Gliwice – mł. asp. Mateusz Piórkowski i Wydziału Ruchu Drogowego KMP Gliwice.

Spotkanie adresowane jest do młodzieży i dorosłych (rodziców i seniorów).

Organizatorem DBI w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safe Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange.

W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia.

info: miejska biblioteka publiczna w Gliwicach