GliwiceInformacje

Gliwice: Bezpieczne, wyniesione przejścia pojawiły się na kolejnych ulicach

Cieszy szczególnie to, że dwa wyniesione przejścia znajdują się w pobliżu placówek oświatowych, które właśnie rozpoczęły nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że dzięki nim będzie zdecydowanie bezpieczniej. Wyniesione przejścia dla pieszych, bo o nich mowa, są już gotowe na ulicach: Elsnera, Beskidzkiej i Gierymskiego.

Pod koniec przyszłego tygodnia oddane zostaną kolejne przejścia. Na ulicach: Orląt Śląskich, Królowej Bony i Sienkiewicza zakończono już prace budowlane i obecnie wprowadzana jest docelowa organizacja ruchu. Natomiast w najbliższą środę – 13 września br. planowane jest rozpoczęcie prac i budowa wyniesionego przejścia dla pieszych na ulicy Dubois.

Przypomnijmy, tego typu rozwiązania w naszym mieście powstają w ramach realizacji programu pod nazwą – „Bezpieczny pieszy – budowa 10 wyniesionych przejść dla pieszych w Gliwicach w systemie zaprojektuj i wybuduj”. Możliwe jest to dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Centrum Unijnych Projektów Transportowych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Info: ZDM Gliwice