GliwiceInformacje

Gliwice: Antydepresyjny Punkt Konsultacyjny

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją – Antydepresyjny Punkt Konsultacyjny gliwickiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zaprasza tradycyjnie przed budynek Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Depresja to choroba, która poprzez długotrwałe zaburzenia nastroju (smutek, utratę przyjemności, pesymistyczne spojrzenie na świat i siebie samego) utrudnia, a nawet uniemożliwia codzienne funkcjonowanie.

Jak co roku w Światowym Dniu Walki z Depresją przed budynkiem Urzędu Miejskiego powstanie punkt konsultacyjny Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach, która organizuje akcję we współpracy z Wydziałem Zdrowia. Dzięki niemu wszyscy zainteresowani tym tematem mieszkańcy będą mogli zasięgnąć informacji na temat depresji i jej objawów oraz uzyskać adresy gliwickich placówek, w których warto szukać pomocy w razie rozpoznania niepokojących symptomów u siebie lub swoich bliskich.

Antydepresyjny Punkt Konsultacyjny dostępny będzie w piątek, 23 lutego, w godz. od 10:00 do 14:00, obok wejścia głównego do Urzędu Miejskiego przy ul. Zwycięstwa 21. Odwiedzający go mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad pracowników gliwickiej poradni oraz otrzymać przydatne broszury informacyjne.

Info: UM Gliwice