GliwiceKronika policyjna

Gliwice: Akcja „Prędkość” w ramach ogólnopolskich działań „Kaskadowy pomiar prędkości”

Dzisiaj od samego rana gliwiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gliwicach prowadzą akcję kontrolno-prewencyjną pn. „Prędkość” w ramach ogólnopolskich działań pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne w kraju. Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą!

Na zdjęciu widzimy Policjanta w umundurowaniu służbowym, dodatkowo ma założoną kamizelkę odblaskową. Policjant stoi przy radiowozie oznakowanym typu bus przy krawędzi drogi wraz z urządzeniem mierzącym prędkość.

Czym są kaskadowe pomiary prędkości?

Kaskadowe pomiary prędkości prowadzone na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

Zaplanowane działania mają m.in. charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy dozwoloną prędkość rażąco przekroczą, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych.

Info: KMP Gliwice