OrnontowiceSport i rekreacja

GKS Gwarek Ornontowice /kobiety/: LKS Bory Pietrzykowice 6:2

Kolejna wygrana, tym razem na własnym boisku!

Nasze dziewczyny jak i sztab szkoleniowy miały wczoraj powody do radości, ponieważ na własnym obiekcie pokonujemy LKS Bory Pietrzykowice aż 6:2!
W 19 minucie po asyście Gosi Mozgalik, swoją drugą bramkę w tym sezonie, po zamieszaniu w polu karnym strzeliła Patrycja „Czarna” Bonczyk.
W 38 minucie nasze dziewczyny wywalczyły rzut rożny (co w tym meczy nie było trudne do zrobienia), do piłki podeszła Czarna, Żaneta Schunke z pół przewrotki uderzyła na bramkę piłka odbija się od Weroniki „Dzidzi” Dziedzic i tym sposobem, Żancia wpisuje na swoje konto asystę a Dzidzi bramkę. Do przerwy 2:0.
Druga połowa zaczęła się szybko bo już w 44 minucie straciłyśmy bramkę, lecz niesłusznie, ponieważ nasza dziewczyna leżała przed polem karnym.
Dużo nie minęło, bo aż 5 minut i wychodzimy na prowadzenie. Ewa Konkel wycofuje przed 16 metr i lekkim strzałem Żaneta Schunke pakuje piłkę do siatki.
Niezorganizowanie drużyny przeciwnej a doświadczenie naszej piłkarki było wolno zauważyć w 51 minucie, gdyż ponownie Żaneta strzałem za kołnierz pokonuje bramkarkę przyjezdnych ponieważ żadna z rywalek przy rzucie wolnym nie staje do muru.
W tym meczu akcja szła za akcją. Tym razem piłkę ze środka boiska na prawą stronę wyprowadza Wiksa, dośrodkowując w pole karne, piłkę znalazła (w tym sezonie niezawodna) Ewa Konkel i notuje na swoje konto kolejną bramkę.
W 60 minucie znów do rzutu rożnego podchodzi Czarna. Idealne dośrodkowanie i swojego hattricka w tym meczu zalicza Żancia po strzale z piętki na krótszy słupek.
Niestety w 68 minucie znowu niesłusznie tracimy bramkę, sędzia nie przerywa akcji chodź nasza zawodniczka ponownie leży przed polem karnym i to tuż obok niego!
Do końca meczu nasze dziewczyny zachowały zimną krew tworząc sobie akcje podbramkowe jedna za drugą, niestety wynik się nie zmienił.
Znów cenne punkty zostają w Ornontowicach!

A już za 2 tygodnie derby powiatu z AKS Mikołów! Szczegóły wkrótce!

Info: GKS Gwarek Ornontowice – sekcja kobiet