GierałtowiceNewsy

Gierałtowice: Zmarł prezes honorowy OSP Gierałtowice, Alfred Kubicki.

Zmarł prezes honorowy OSP Gierałtowice, Alfred Kubicki.

Z żalem i smutkiem zawiadamiamy że wczoraj, 5 marca br. w wieku 92 lat zmarł prezes honorowy naszej OSP Alfred Kubicki.
Pogrzeb odbędzie się w środę, 9 marca br. w kościele pw. M. B. Szkaplerznej w Gierałtowicach, 8:30 różaniec w intencji zmarłego, 9:00 msza pogrzebowa.

Śmierć Druha Alfreda Kubickiego dla strażackiej braci z naszej jednostki, jednostek z terenu gminy i powiatu jest zakończeniem pewnej historycznej epoki. Druh Alfred w szeregach OSP sprawował różne funkcje od 70 lat! Od zawsze w pełni zaangażowany w sprawy OSP na co jednoznacznie może wskazywać to że, do czerwca 2021 roku przewodził naszej jednostce, piastując czynną funkcję prezesa zarządu OSP, piastował funkcję prezesa zarządu oddziału gminnego i v-ce prezesa zarządu oddziału powiatowego Związku OSP RP w Gliwicach. Odznaczony najwyższymi strażackimi odznaczeniami, Złotym Krzyżem Związku OSP RP, Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa. Był skarbnicą historii dzięki której dokładnie mogliśmy poznać historię naszej jednostki, jej założycieli i zmiany jakie w niej i wokół niej, zachodziły przez niemal wiek.
Śmierć Druha Alfreda jest dla nas ogromną stratą i zakończeniem pewnego etapu historii pożarnictwa w naszej jednostce, gminie i powiecie gdzie krzewił i popularyzował pożarnictwo pośród kolejnych młodych pokoleń strażaków.

Cześć twojej pamięci!

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” ks. Jan Twardowski.

Rodzinie i bliskim składamy szczere wyrazy współczucia.

info: osp gierałtowice