GierałtowiceSport i rekreacja

Gierałtowice/Wałcz: Izabela Rozkoszek Młodzieżową Wicemistrzynią Polski Wałcz 2021

Izabela Rozkoszek Młodzieżową Wicemistrzynią Polski Wałcz 2021

W dniach 11-16.10.2021 w Wałczu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w boksie olimpijskim.

W mistrzostwach nie zabrakło zawodników Gardy Gierałtowice.W wadze 57 kg wystąpiła Izabela Rozkoszek.Pięściarka z Gierałtowic rozpoczęła turniej od walki ćwierćfinałowej,zmierzyła się z zawodniczką klubu Taurus Goleniów Leną Szyrwińską.Iza zwyciężyła w 1 rundzie przez RSC.W walce półfinałowej przeciwniczką Izy była zawodniczka klubu Olimp Szczecin Natalia Zawalińska werdykt tej walki to poddanie przeciwniczki przez narożnik w rundzie 1 AB.

W finale przeciwniczką Izy była koleżanka z Kadry Narodowej ,zeszłoroczna Młodzieżowa Mistrzyni Polski ,zawodniczka AZS AWF Kleofas 06 Katowice Karolina Tracz.Po bardzo wyrównanej walce werdykt sędziowski był niejednomyślny 3-2 zwyciężyła pięściarka z Katowic i tym samym Izabela Rozkoszek została Młodzieżowa Wicemistrzynią Polski na 2021 rok.

Swój start w mistrzostwach w ćwierćfinale zakończył Wojciech Czarkowski waga 91kg uległ jak się później okazało Mistrzowi Polski zawodnikowi BKS Skorpion Szczecin Mateuszowi Berezińskiemu 5-0.

Dawid Turek waga 60 kg w walce eliminacyjnej na skutek kontuzji (pęknięcie łuku brwiowego )sędzia ogłosił RSCi uległ zawodnikowi Wisłoka Rzeszów Akoto Ampaw Michałowi.

Wyjazd współfinansowany z budżetu Gminy Gierałtowice .

info: Garda Gierałtowice