GierałtowiceGmina GierałtowiceInformacjeKnurówRegionSport i rekreacja

Gierałtowice/Knurów: Kiełbasa załatwił(a) Concordię

Concordia Knurów przegrała w Przyszowicach z miejscową Jednością 0:2 (0:1) w meczu 17 kolejki Klasy Okręgowej. Obie bramki dla wicelidera rozgrywek zdobył supersnajper Bartosz Kiełbasa.

Mecz nie był wybitnym widowiskiem piłkarskim. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W pierwszych minutach to knurowianie starali się przejąć inicjatywę, ale brakowało konkretów pod polem karnym Jedności. Następnie z każdą upływają minutą to gospodarze dochodzili do głosu, ale również nie mieli pomysłu, aby zaskoczyć Szwagrzyka. Ta sztuką udała im się dopiero tuż przed przerwą, kiedy to dokładne podanie otrzymał Kiełbasa i płaskim strzałem pokonał golkipera knurowskiego klubu.

Podrażnieni piłkarze trenera Jarosława Kupisa w drugiej części gry dążyli do odrobienia strat. Zawodnicy Concordii zagrali odważniej, próbując znaleźć drogę do bramki, ale linia defensywna Jedności radziła sobie z atakami „biało-zielono-czarnych”. Natomiast drużyna trenera Szarugi skupiała się głównie na pilnowaniu korzystnego wyniku i sporadycznie groźnie kontratakowała, ale strzały gospodarzy były albo niecelne, albo radził sobie z nimi Szwagrzyk.

Knurowianie mogli wyrównać przed końcem spotkania, ale uderzenie Żylskiego minęło bramkę Stanka, a chwilę później Nieradzik nie porozumiał się z Garczorzem oraz Boćkiem i piłka zamiast trafić do bramki z najbliższej odległości opuściła boisko. W doliczonym czasie gry Jedność Przyszowice postawiła kropkę nad „i”. Kolejny raz Kiełbasa pokazał swoje umiejętności i strzałem z okolicy szesnastego metra zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu i ustalił wynik spotkania.

Concordia Knurów po siedemnastu rozegranych spotkaniach zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów.

Jedność Przyszowice – Concordia Knurów 2:0 (1:0)
⚽Bramki: Kiełbasa 44′, 90′

Jedność: Stanek – K. Lomania (90′ Gałązkiewicz), Tomala, Micor, Brosz – Przybylski, Szołtysek, Macioch (76′ Poznański), Pawlas (82′ Podyma), Marciniak (64′ M. Lomania) – Kiełbasa.

Concordia: Szwagrzyk – Balon (74′ Nieradzik), Dymnicki (63′ Cich), Mikulski, Bociek – Kocur, Gałach (46′ Surówka), Spórna (63′ Jankowski), Guzera, Orylski (46′ Żylski) – Garczorz.

🟨Żółte kartki: Macioch, Szołtysek (Jedność).