Gmina GierałtowiceSport i rekreacja

Gierałtowice:   Julia Oleś Mistrzynią Polski Juniorek , Nikodem Then brązowym medalistą!

Julia Oleś Mistrzynią Polski Juniorek , Nikodem Then brązowym medalistą!

Gardzianki Drużynowymi Wicemistrzyniami !

Zakończyły się XXX Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek ,które odbyły się w Sokółce w dniach 12-17.06.2023

Gardę Gierałtowice reprezentowały juniorki Maja Niedźwiecka ,Milena Mandziej i Julia Oleś.

W walkach Ćwierćfinałowych Maja Niedźwiedzka uległa 4-1 Annie Sobczyńskiej Łódzkie

Milena Mandziej przegrała z Małgorzatą Matejkiewicz 5-0 Skalnik Wiśniówka

Julia Oleś w walce półfinałowej zwyciężyła w 1 rundzie przez AB( poddanie przez sekundanta)zawodniczkę Astorii Bydgoszcz Oliwię Zielińską.

W walce finałowej skrzyżowała rękawice z zawodniczką Klubu Ziętek Kalisz Nikolą Grabowską.Walka również zakończyła się poddaniem rywalki w 1 rundzie!

W ten sposób Julia Oleś zwyciężyła kategorię wagową 81 kg i została Mistrzynią Polski Juniorek na 2023 rok!!!

W Klasyfikacji klubowej Gardzianki zdobyły 2 miejsce i klubowe Wicemistrzostwo Polski!!

Pierwsze miejsce zajęła Korona Wałcz trzecie miejsce OSiR Suwałki

W rywalizacji juniorów o tytuł Mistrza Polski walczyli Szymon Jedziniak i Nikodem Then.

Jedziniak zakończył swój start na 1/8 ulegając 5-0 zawodnikowi klubu Gladiator Warszawa Janowi Żebrowskiemu .

Bardzo dobrze zaprezentował się Nikodem Then .

Rozpoczął turniej od 1/16 pokonując 5-0 zawodnika z Mazowsza Edmona Aphateyan.

W 1/8 pokonał 4-1 Patryka Dudę Fight Club Koszalin.

W walce ćwierćfinałowej zwyciężył 4-1 Mateusza Ratkiewicza z Brześcia Kujawskiego.

W półfinale Nikodem uległ 3-2 zawodnikowi Legii Warszawa Maciejowi Marchelowi .O wyniku tej walki zadecydowało wskazanie przez jednego z sędziów .

Tym samym Nikodem Then zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów!

Chcemy nadmienić ,że w kategorii wagowej 67 kg wystąpiło 24 pięściarzy wśród których było 18 medalistów Mistrzostw Polski w tym 8 Mistrzów!

Każda walka w tej wadze mogła być finałem!

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !