Gierałtowice: Jest złoto!!! Jakub Kalkan Mistrzem POLSKI!!!!!

Jest złoto!!!
Jakub Kalkan Mistrzem POLSKI!!!!!
Maksymilian Pierchała – na 5. pozycji!

Dla wszystkich kibiców z naszej gminy mamy zupełnie nową i fantastyczną informację z Olsztyna. Dzisiaj o 17.50 Jakub KALKAN (Jedność 32 Przyszowice) wygrał FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI Juniorów Młodszych (14 lat) w Pływaniu – zdobył złoto i tytuł Mistrza Polski na 400 m. stylem dowolnym!!!
Na piątej pozycji w wyścigu finałowym finiszował kolejny pływak Jedności – Maksymilian Pierchała!!

Serdecznie gratulujemy Jakubowi, Maksymilianowi i ich trenerce – dr Alicji Stachurze, która wspaniale przygotowała pływaków do mistrzostw.

To był majstersztyk w wykonaniu naszego pływaka. Faworytem wyścigu finałowego był odwieczny rywal Jakuba, aktualny rekordzista Polski na 800 i 1500m st. dowolnym, Krzysztof Chmielewski z Warszawy. Warszawiak, pewny swego, ostro ruszył do przodu już od samego startu, płynąc tempem na kolejny rekord Polski. Po 100 m. miał już 2,5 sekundy przewagi nad Kubą. Po 200 m.. było podobnie. Jednak pływak z Przyszowic nie dał za wygraną. Na 100 m przed metą dogonił Chmielewskiego, wrzucił piąty bieg, wyszedł na prowadzenie i pewnie zdobył złoto w czasie: 4:10.02. Do rekordu Polski zabrakło 2,39 s. Drugi był Krzysztof Chmielewski (Muszelka Warszawa) 4:13.07. Piąty do mety przypłynął Maksymilian Pierchała, w bardzo dobrym czasie; 4:17.31.

Jutro kolejny dzień mistrzostw i kolejne emocje.

info: Wieści Gminy Gierałtowice