GierałtowiceSport i rekreacja

Garda Gierałtowice: XVI Puchar Polski Kadetów i Kadetek w boksie w Grudziądzu

Dobre wieści z Grudziądza

W dniach 14-17.11.2019 w Grudziądzu odbywa się XVI Puchar Polski Kadetów i Kadetek w boksie .

Gardę Gierałtowice reprezentuje dwóch kadetów i jedna kadetka.Patryk Zając waga 48 kg w walce półfinałowej pokonał zawodnika klubu Boks Polonia Świdnica Konrada Walendziaka 2-1 awansując do finału!w finałowym pojedynku Patryk skrzyżuje rękawice z aktualnym Mistrzem Polski zawodnikiem klubu BKS Tiger Łomża Isaev Iznaur .Roksana Hajduk waga 54 kg uległa jednogłośnie na punkty 3-0 brązowej medalistce Mistrzostw Europy Mistrzyni i Wicemistrzyni Polski zawodniczce klubu MKS II Chełm Lubelski Julii Szeremecie .Tym samym Roksana Hajduk zdobyła brązowy medal I jutro będzie dopingowała swoich klubowych kolegów.Trzeci reprezentant Gardy Damian Hofman waga 63 kg w pierwszym pojedynku wygrał jednogłośnie na punkty z zawodnikiem klubu Kaczor Boks Team Wałbrzych Gracjanem Ziniewiczem .W walce ćwierćfinałowej zwyciężył pięściarza klubu KS Fighter Kielce Oskara Ksel 3-0.W walce półfinałowej Damian po bardzo twardym pojedynku zwyciężył zawodnika klubu SAKO Gdynia Kamila Nowosad 2-1 tym samym zapewniając sobie miejsce w finale gdzie jego rywalem będzie zawodnik klubu Legionowska Akademia Sportów Walki Jakub Sulęcki.