NewsySport i rekreacja

Finałowy wyścig w cyklu Bike Atelier MTB Maraton w Gliwicach

W Gliwicach rozegrany zostanie finałowy wyścig w cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Zawodnicy wystartują tam do walki 18 września i wtedy też poznamy zwycięzców końcowej klasyfikacji generalnej.

Rozpoczynając w zeszłym sezonie cykl maratonów MTB, nie spodziewaliśmy się aż tak sporego zainteresowania ze strony zawodników. Dla nich postanowiliśmy rozszerzyć zasięg imprezy – mówi Anna Bara, marketing manager Bike Atelier, organizatora cyklu. – Leśne tereny wokół Gliwic to znakomite miejsce do jazdy na rowerze i cieszymy się, że tak malownicza trasa dołączyła do naszej imprezy. Chcemy tak ją wytyczyć, by nawet mieszkańcy Gliwic byli zaskoczeni, że mają w swoim mieście tak atrakcyjne tereny i by odkryli ten region na nowo.

Bike Atelier MTB Maraton to pierwszy w województwie śląskim cykl maratonów w kolarstwie górskim. Jego pierwsza edycja została rozegrana w zeszłym roku i odbyły się wtedy 4 imprezy. W tym rozegranych zostanie 6 wyścigów.

Zawodnicy będą się ścigać na trzech dystansach – PRO (ok. 60-70km), HOBBY (ok. 20-30km) oraz KIDDY (dla dzieci, w zależności od wieku, od 100m do 4km). Każdy znajdzie zatem coś dla siebie. Pole do rywalizacji będą mieli nie tylko wytrenowani kolarze, ale też osoby, które jeżdżą na rowerze rekreacyjnie oraz dzieci.

W Gliwicach odbędzie się finał cyklu. Poznamy tam więc zwycięzców klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zostaną nimi ci zawodnicy, którzy uzbierali najwięcej punktów w swoich 4 najlepszych startach. Start i meta będą zlokalizowane na terenie miasta, ale planowana trasa obejmie również okoliczne miejscowości. Choć w tym rejonie Śląska nie ma zbyt wielu wzniesień, organizatorzy zapewniają, że zawodnicy nie będą mieli łatwo, za sprawą wielu trudnych technicznie odcinków. Zapisy on-line do zawodów ruszą w marcu.

Program Bike Atelier MTB Maraton:

  • 24 kwietnia, Dąbrowa Górnicza
  • 22 maja, Tychy
  • 5 czerwca, Rybnik
  • 17 lipca, Żarki, Niegowa oraz Janów
  • 21 sierpnia, Psary
  • 18 września, Gliwice

Wszystkie szczegóły dotyczące Bike Atelier MTB Maraton dostępne są na stronie internetowej cyklu www.bikeateliermaraton.pl. Partnerami i sponsorami są sieć sklepów i serwisów rowerowych Bike Atelier, Merida Polska, dystrybutor ogumienia CST, producent opon Maxxis oraz samorządy lokalne – miasto Dąbrowa Górnicza, Tychy, Rybnik, Gliwice, gmina Psary, miasto i gmina Żarki, gmina Niegowa, gmina Janów, Powiat Myszkowski.

????????????????????????????????????

fot. bikeatelier.pl