Dni w Diecezji w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

0
551

W środę rozpoczynają się Dni w Diecezji w ramach Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach dekanalnych i parafialnych. Na czas pobytu młodzieży w naszej parafii z różnych państw oraz pobytu ojca Świętego w Polsce prosimy parafian o udekorowanie okien, niech to będzie nasze świadectwo wiary i duchowej więzi z Ojcem Świętym Franciszkiem. Okna można udekorować już na dzień przyjazdu młodzieży czyli od 20 lipca do 31 lipca, kiedy papież powróci do Watykanu.
W środę w godz. od 8.00 do 23.00 na terenie szkoły Gimnazjum nr 3 odbędzie się powitanie grup z zagranicy. Zapraszamy do stworzenia w szkole miłej atmosfery zwłaszcza przez młodzież oraz dorosłych w różnych godzinach ich przyjazdu. Ponadto zapraszamy do odwiedzenia tego punktu i wysłania z niego okolicznościowej kartki z naszego miasta na cały świat dzięki Poczcie Polskiej, która z okazji tej uroczystości wydała specjalne okolicznościowe znaczki pocztowe. Zapraszamy również do skorzystania z kafejki ŚDM w budynku szkoły oraz zapisania się na różne atrakcje przygotowane przez sztab organizacyjny zwłaszcza dla młodzieży.
W czwartek od godz. 9.00 można przynosić ciasto do MSP nr 7 zaś o godz. 9.30 zapraszamy na Aulę do Gimnazjum nr 3, gdzie prezentować będziemy nasze grupy z zagranicy z Tajlandii i Węgier a następnie na Mszę Św. z udziałem naszych gości, która zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 11.00. W tym dniu również zapraszamy do udziału w bezpłatnym seansie filmowym pt. „Bóg w Krakowie” o godz. 10.00; 15.30 oraz o godz. 19.00, wstęp wolny w Kinie Scena Kultura w Knurowie przy ul. Niepodległości. Zapraszamy w tym dniu do zwiedzenia kopalni oraz odwiedzenia Izby Tradycji. Wszystkie punkty zaznaczono na mapach.
W piątek od godz. 9.00 parafian prosimy o przynoszenie ciast i poczęstunków na wspólną dekanalną AGPĘ do MSP nr 7 na stołówkę, gdzie pragniemy stworzyć jeden wspólny stół świąteczny dla każdego jako nasz uczynek dobroci i miłosierdzia. Od godz. 10.30 przed kościołem na placu kościelnym pielgrzymów i gości będzie witała Orkiestra kopalniana KWK Knurów w strojach reprezentacyjnych. O godz. 11.00 będziemy uczestniczyć we Mszy Św. pontyfikalnej w języku łacińskim pod przewodnictwem biskupów oraz wszystkich grup międzynarodowych naszego dekanatu. Przed kościołem będą rozdawane specjalne książeczki do uczestnictwa w liturgii dla każdego. Oprawę naszego wspólnego liturgicznego śpiewu przygotowała schola ŚDM. Po Mszy Św. wszystkich parafian zapraszamy na wspólną AGAPĘ do MSP nr 7 a następnie od godz. 15.00 do kibicowania drużynom, które będę brały udział w zawodach sportowych o puchar Prezydenta Miasta Knurów, Starosty Gliwickiego oraz Ks. Dziekana. Wieczorem około godz. 19.30 zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie galowym na kręgu w Parku Miejskim przy ul. Ogana, gdzie wystąpią artyści naszego miasta oraz zaprezentują się wybrane grupy naszych gości. W tym dniu będzie można również skorzystać z darmowego busa, który będzie do dyspozycji pielgrzymów i mieszkańców pomiędzy poszczególnymi punktami w mieście, plan tej linii dostępny będzie w książeczce do liturgii na ostatniej stronie.
W sobotę o godz. 8.30 z przed naszego kościoła wyruszy specjalna linia KZK GOP do Katowic na uroczystości centralne Planowany powrót ok. 23.00. Na Muchowiec można dojechać również własnym środkiem transportu.
W niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji rodzin, wszystkich zaangażowanych oraz uczestników z naszej parafii, którzy wybierają się na spotkanie do Krakowa z papieżem Franciszkiem. Po południu zapraszamy do wzięcia udziału w Imprezie Plenerowej na Zamku w Chudowie, gdzie od godz. 16.00 do 21.00 zaplanowano m.in. pokazy walk rycerskich, prezentację historii naszego narodu a także koncert z udziałem zaproszonych zespołów ewangelizacyjnych. Koncert zakończy wspólna modlitwa wszystkich uczestników spotkania naszego dekanatu. W tym dniu będzie można skorzystać z bezpłatnej komunikacji KZK GOP z linii oznaczonych symbolem ŚDM. Wyjazd na Zamek do Chudowa możliwy jest autobusem z przystanku koło naszego kościoła o godz. 15.30. Do Chudowa dojechać można również swoim środkiem transportu samochodem lub rowerem.
Ze względów organizacyjnych parafian i gości prosimy o nie parkowanie samochodów w dniach od 20 do 25 lipca na parkingu koło naszego kościoła przy Al. Lipowej ze względu na lokalizację w tym miejscu tymczasowego przystanku autobusowego dla pielgrzymów i mieszkańców naszego miasta. Prosimy o zwrócenie uwagi na dodatkowe znaki drogowe. Prosimy również o wyrozumiałośc i dostosowanie się do poleceń służb porządkowych oraz wolontariuszy oznaczonych specjalnymi kamizelkami lub identyfikatorami.
Centralnym punktem Dni w Diecezji będzie spotkanie na lotnisku Muchowiec
w Katowicach, w sobotę 23 lipca od godz. 15:00 do 22:00. Organizatorzy informują, że dojazd samochodami osobowymi na lotnisko będzie niemożliwy ze względu na zmianę organizacji ruchu. Samochody osobowe można będzie parkować w centrum Katowic oraz na parkingach w Strefie Kultury (okolice „Spodka”), a także przy cmentarzu komunalnym (ul. Murckowska). KZK GOP uruchomi dodatkowe autobusy, które darmowo dowiozą uczestników wydarzenia na lotnisko Muchowiec, a po zakończeniu spotkania na parkingi. Będzie również możliwość skorzystania z dodatkowych darmowych pociągów Kolei Śląskich na trasie Katowice – Ruda Śl., Katowice – Rybnik, Katowice – Tychy.
Przypominamy o dodatkowych mszach z okazji ŚDM czwartek i piątek o 11:00
i w przyszłą niedzielę o 12:00. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc, udziela wiernym Archidiecezji Katowickiej oraz przebywającym na jej terenie gościom, uczestnikom Światowych Dni Młodzieży, dyspensy
od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 22 lipca .
Zachęcamy do udziału w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem w Częstochowie, 28 lipca. Msza św. jubileuszowa 1050 rocznicy chrztu Polski rozpocznie się o godz. 10:30. Koleje Śląskie gwarantują darmowe przejazdy z Katowic do Częstochowy i z powrotem. Na tej trasie zostaną uruchomione dodatkowe pociągi. Więcej informacji na stronie internetowej Kolei Śląskich.

Z naszej parafii organizujemy dojazd do dworca w Katowicach autokarem o godz. 2:00. Zapisy w zakrystii. Koszt 10zł.

Powrót we własnym zakresie.