KnurówNewsy

DNI KNUROWA 2016 – czas zacząć

Już w najbliższy weekend miasto obchodzić będzie swoje święto. Tradycyjnie, gala inaugurująca tegoroczne obchody Dni Knurowa, odbędzie się w piątek. Podczas uroczystości, która będzie miała miejsce w Domu Kultury w Szczygłowicach, wręczone zostaną Laury Knurowa. Przypomnijmy, iż w roku bieżącym nagroda – będąca najwyższym wyróżnieniem w Knurowie – trafi do Pani Krystyny Dziedzic oraz miasta partnerskiego na Węgrzech- Kazincbarciki.

Główne imprezy odbędą się w sobotę i niedzielę 18-19 czerwca br. Na estradzie plenerowej przy ul.1-go Maja zaprezentuje się orkiestra dęta i majoretki z Litwy, natomiast na scenie głównej na Placu 700-lecia (rejon Alei Lipowej) od godz. 16.00 staruje maraton muzyczny. Jako pierwsza wystąpi grupa Last Room. W następnej kolejności na scenie pojawi się Agnieszka i Przyjaciele, Mjusiq, Le Fleur oraz Coiincidense. O godzinie 20:00 knurowskiej publiczności zaprezentuje się pierwsza Gwiazda Wieczoru: Sylwia Przybysz, a o 22:00 legendarny zespól Dżem. Po koncercie zespołu odbędzie się widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

Drugi dzień obchodów Dni Miasta rozpocznie się o 11:30 mszą świętą w intencji Mieszkańców, odprawioną w kościele p.w. św. Cyryla i Metodego.
Artystyczna część rusza o godz. 16.00 prezentacją zespołów muzycznych, działających przy knurowskim Centrum Kultury. Godzina 20:00 zarezerwowana jest dla Rafała Brzozowskiego.  O 21:30 wystąpi formacja Future Folk – gwiazda niedzielnych obchodów Dni Knurowa.

Uzupełnieniem części artystycznej będą różnego rodzaju atrakcje, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Najmłodsi będą mogli skorzystać z wesołego miasteczka z karuzelami i dmuchanymi zamkami. Natomiast dla miłośników motoryzacji przygotowano pokazy motocyklowe oraz ekspozycję starych samochodów w ramach Zlotu Miłośników Klasycznej Motoryzacji. Wszystkie osoby z poczuciem humoru zapraszamy także naParadę Uśmiechu, która wyruszy o godz. 12.30 z parku przy ul.Dworcowej.

plakat dni knurowa 2016 02 poprawiony 2_01