Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Czerwionka-Leszczyny: Zespół Płomienia Czuchów wygrywa na własnym boisku z KS 27 Gołkowice 2:1 (1:1)

W 16. kolejce Rybnickiej Klasy B, pierwszy zespół Płomienia Czuchów wygrywa na własnym boisku z KS 27 Gołkowice 2:1 (1:1).

Pierwsza połowa to minimalna przewaga naszego zespołu, który starał się kreować grę z wykorzystaniem boków boiska. Natomiast goście opierali swoje akcje głównie na zagrywaniu przez bramkarza długich podań w kierunku napastnika.
W 10. minucie meczu obejmujemy prowadzenie 1:0 po akcji Łukasza Koperskiego, który podaje piłkę na linię pola karnego, do niepilnowanego Jakuba Reguły a ten strzałem z pierwszej piłki umieszcza futbolówkę przy lewym słupku bramki gości.
Jednak na odpowiedź zespołu z Gołkowic nie trzeba było długo czekać i już w 17. minucie mieliśmy wynik 1:1. Długie zagranie bramkarza gości przejmuje napastnik, który mija naszego obrońcę i wystawia piłkę do kolegi z drużyny. Nadbiegający zawodnik Gołkowic, bez chwili zastanowienia decyduje się na uderzenie w kierunku bramki i strzałem pod poprzeczkę doprowadza do wyrównania. Mimo kolejnych okazji wynik już nie uległ zmianie i do przerwy było 1:1.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Nasz zespół dalej przeważał, jednak brakował skutecznego wykończenia pod bramką przeciwnika. Decydująca dla losów meczu okazała się akcja z 74. minuty, kiedy to Rafał Karpowicz po rajdzie prawą stroną boiska, dośrodkowuje piłkę na nos do Jacka Papiernika a ten strzałem głową umieszcza futbolówkę w bramce obok bezradnego bramkarza gości.
Zespół z Gołkowic miał też dwie dogodne sytuacje do wyrównania, jednak przy pierwszej świetnie interweniuje Janek Woźnikowski, parując piłkę zmierzającą w okienko bramki na rzut rożny a następnie z dogodnej sytuacji zawodnik gości trafia piłką w słupek.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 i kolejne trzy punkty trafiają na konto naszego zespołu! 💪😉