Czerwionka-LeszczynyInformacjeKultura i rozrywkaMiasto i Gmina Czerwionka-Leszczyny

Czerwionka-Leszczyny: Za nami Jarmark Wielkanocny

W minioną sobotę przy Zameczku w Leszczynach odbył się Jarmark Wielkanocny. Tradycyjnie kramy Kół Gospodyń Wiejskich uginały się od świątecznych smakołyków.

Pomimo kapryśnej aury uczestnicy jarmarku dopisali i z zainteresowaniem odwiedzali świąteczne kramy. O to, aby uginały się one od przepysznych świątecznych specjałów zadbały tradycyjnie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Czerwionki-Leszczyn. Uczestnicy Jarmarku mogli skosztować świątecznych bab, mazurków, serników, ciasteczek i babeczek. Nie zabrakło także przygotowanych przez nie faszerowanych jaj, sałatek, past kanapkowych, szynek i śledzi. Ogromnym zainteresowaniem uczestników jarmarku cieszył się pokaz kulinarny Remigiusza Rączki, podczas którego śląski kucharz przygotował tradycyjny wielkanocny żur.

Na scenie wystąpiły dzieci z leszczyńskich przedszkoli oraz oddziału przedszkolnego przy SP Stanowice w programie artystycznym nawiązującym do Wielkanocy. O oprawę artystyczną zadbała także Kapela z Naszego Miasteczka.

Dla uczestników jarmarku przygotowano warsztaty kreatywne, podczas których mogli wykonać kule do kąpieli oraz palmy wielkanocne. Na najmłodszych z kolei czekały karuzele oraz malowanie twarzy.

„Tradycyjnie, na tydzień przed świętami spotykamy się na Jarmarku Wielkanocnym. Cieszę się, że dziś po raz kolejny spędzamy ten wyjątkowy czas razem” – podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski – „Na nadchodzące święta życzę Państwu przede wszystkim zdrowia, pogody ducha, nadziei i życzliwości. Niech ten czas będzie dla Państwa oraz dla Waszych Rodzin pełen ciepła i radości” – dodał.

Do życzeń Burmistrza przyłączyli się również: Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego oraz Pełnomocnik Burmistrza ds. planowania, rozwoju i gospodarki Grzegorz Wolnik a także radni miejscy i powiatowi oraz sołtysi.

Podczas wydarzenia wręczono również nagrody dla uczestników konkursu „Wielkanocne jajko”.

Info: UMiG Czerwionka-Leszczyny