Czerwionka-LeszczynyInformacjeKultura i rozrywkaMiasto i Gmina Czerwionka-Leszczyny

Czerwionka-Leszczyny: Za nami Festiwal Around The Rock

W miniony piątek odbyła się XX edycja Festiwalu Around The Rock. Dla publiczności zgromadzonej na boisku przy ulicy Brzozowej w Leszczynach zagrali: De Łindows, Underground, Dżem, Pull The Wire oraz KSU.

„Spotykamy się na dwudziestym Festiwalu Around The Rock i cieszymy się, że spędzacie tę jubileuszową edycję z nami. Serdecznie gratuluję i dziękuję organizatorowi wydarzenia czyli Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Czerwionce-Leszczynach za przygotowanie kolejnej edycji tego kultowego festiwalu”– podkreślił Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Artur Sola.

Przewodniczący Artur Sola oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska przywitali tłumnie zgromadzoną publiczność oraz życzyli wszystkim udanej zabawy podczas Festiwalu.

Pierwsza edycja Festiwalu Around The Rock odbyła się w 2002 roku jako mały przegląd kapel rockowych. Z założenia miała być to wówczas impreza promująca lokalne zespoły muzyczne, dająca możliwość wystąpienia na scenie przed publicznością. Z każdą edycją impreza przeradzała się w wydarzenie o coraz większym zasięgu, a na przestrzeni lat na scenie prezentowali się tacy wykonawcy jak: Perfect, Kult, Agnieszka Chylińska, T Love czy Hey.

Info: UMiG Czerwionka-Leszczyny