Pomimo trwającej pandemii, w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny, nie brakuje licznych inicjatyw osób, które otwierają swoje serca na potrzeby innych i bezinteresownie spieszą im z pomocą. Niezwykle prężnie działa koło wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3.

„Koronawirus nie zatrzyma naszych działań wolontaryjnych – zaznacza Bożena Bierowiec-Chrustek, nauczycielka i koordynatorka wolontariatu w placówce. – Przypominamy o obecnych i informujemy o nadchodzących akcjach wolontaryjnych i zachęcamy do włączenia się w te przedsięwzięcia”.

Szkoła prosi wszystkich ofiarodawców o przynoszenie rzeczy na zbiórkę do budynku B sala 26 i 29 do Pani B. Marcol i A. Kurpanik lub pozostawienie rzeczy w sekretariatach w budynku A lub B.

Aktualnie trwające akcje:

– „Koce dla SOR-ów”- można przynosić koce dla chorych na Covid, które szkoła przekaże do szpitali (akcję koordynuje Pani A. Skudrzyk) – termin dostarczenia do 10.12.2020 r.

– Zbiórka wody do 0,5 l i ręczników dla szpitala w Orzeszu (akcję koordynuje Pani E.Maciej) – termin dostarczenia do 10.12.2020 r.

– Nowa akcja „Jesteśmy Świętymi Mikołajami” – działanie skierowane do seniorów, dla których koło wolontariatu chciałoby przygotować paczki świąteczne. Szkoła prosi o dostarczanie słodyczy, ciasteczek, kawy, mąki, cukru i bakalii, miło widziane są także drobne prezenciki np. ozdoby choinkowe (akcję koordynuje Pani A. Plaza-Kiersztyn) – termin dostarczenia do 3.12.2020 r.

– Akcja „Pierniczek” – szkoła zaprasza do pieczenia pierniczków, ozdobienia ich i pakowania. Ciasteczka mają zostać przekazane seniorom (akcję koordynuje Pani B. Marcol) – termin dostarczenia do 10.12.2020 r.

– Szkoła zaprasza chętnych wolontariuszy do napisania listu i przygotowania kartki dla kolegów z Władykaukazu, którym co roku uczniowie SP3 przesyłają życzenia (akcję koordynuje Pani M.Bartoszek) termin dostarczenia do 1.12.2020 r.

– Placówka zaprasza do przygotowania dla seniorów w Bełku papierowych aniołów i kartek z życzeniami (akcja pod kierunkiem Pani B. Marcol, A. Kurpanik, B. Pietrek, A. Skudrzyk, E. Wojtyńskiej, A.Plaza-Kiersztyn) – termin dostarczenia do 5.01.2021 r.

– Jak co roku szkoła chciałaby odwiedzić seniorów w Bełku z koncertem noworocznym, tym razem – z uwagi na pandemię – zaplanowano koncert multimedialny. Placówka zaprasza zarówno wolontariuszy chętnych do zaśpiewania, jak i przygotowania materiału filmowego, do zgłaszania się do Pani B. Herdziny. Termin zgłoszeń upływa 15 stycznia 2021 r.

„Szkoła prowadzi bardzo wiele różnorodnych akcji wolontaryjnych do których może każdy przyłączyć się każdy chętny wolontariusz: uczeń, rodzic i nauczyciel a nawet mieszkaniec Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. W tym trudnym czasie, niezwykle ważne, abyśmy pamiętali o potrzebujących i potrafili poświęcić im odrobinę swego czasu i zaangażowania” – podsumowuje i zachęca B. Bierowiec-Chrustek.

Info: czerwionka-leszczyny.pl