Czerwionka-Leszczyny: Wizyta maskotek Górnika Zabrze

0
246

Dzisiaj uczestników zajęć sportowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach czekała miła niespodzianka – odwiedziny maskotek Górnika Zabrze.

Jorguś i Żabolek, bo właśnie tak nazywają się maskotki klubu sportowego Górnika Zabrze, odwiedzili dzisiaj małych sportowców ćwiczących na czerwieńskim orliku. Nie tylko porozmawiali z najmłodszymi o piłkarskich pasjach, ale również wzięli udział we wspólnym treningu, a na zakończenie swojej wizyty rozdali im drobne upominki.

Od ubiegłego roku Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny należy do grona kilkudziesięciu miast  związanych umową partnerską z 14-krotnym Mistrzem Polski. Celem Programu Śląskich Miast jest integracja mieszkańców Śląska wokół wydarzeń związanych z piłką nożną. Współpraca w ramach programu opiera się na wspólnych działaniach promocyjnych i marketingowych polegających na wspólnym organizowaniu imprez, eventów sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych.

Już w najbliższy czwartek odbędzie się mecz Górnika Zabrze z Jagiellonią Białystok. Jeszcze dzisiaj, do godziny 20.00, na facebookowym profilu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach można wygrać podwójne wejściówki na to spotkanie.

Info: czerwionka-leszczyny.pl