Milena Woźnica ze Stanowic i Tymon Wydra z Leszczyn to pierwsi mieszkańcy Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, zarejestrowani w Urzędowym systemie w nowym roku. Urodzili się 1 stycznia. Milenkę, Tymka i ich rodziców odwiedzili dziś Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Kierownik USC Kornelia Warzecha.

Milenka urodziła się jako pierwsza, bo już o 7.45. Ważyła 3090 g i mierzyła 51 cm, jest oczkiem w głowie swoich rodziców – Pani Marty i Pana Szymona.

Sześć godzin później do grona pierwszych mieszkańców Czerwionki-Leszczyn dołączył Tymon. Chłopczyk ważył 2970 g i mierzył 51 cm. To szczęście i duma Pani Martyny i Pana Krzysztofa.

Na narodziny Mileny i Tymka czekali także dziadkowie, którzy wczoraj i dziś mieli powody do świętowania swoich uroczystości – Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny dwa lata temu zapoczątkował nowy zwyczaj odwiedzania pierwszego mieszkańca urodzonego w danym roku. „Odwiedzamy seniorów, jubilatów, myślę, że to dobry pomysł, abyśmy mogli też pogratulować rodzicom pierwszego urodzonego i zarejestrowanego u nas mieszkańca”. Burmistrz oraz Kierownik USC przekazali na ręce rodziców gratulacje i upominki z okazji narodzin dziecka.

Info: czerwionka-leszczyny.pl