Czerwionka-Leszczyny: Straż Miejska ponownie będzie znakować rowery

0
505

Straż Miejska w Czerwionce-Leszczynach ponownie przeprowadzi dla mieszkańców akcję „Oznakuj swój rower”. Celem działania jest specjalne znakowanie rowerów w celu zapobieżenia ich kradzieży i identyfikacji odnalezionych jednośladów na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Znakowanie rowerów będzie się odbywać:

  • w siedzibie Straży Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach przy  ul. Parkowej 9, 5,12, 19 i 26 maja w godz. 13.00-16.00, po uprzednim telefonicznym lub osobistym ustaleniu godziny znakowania.

Aby Strażnicy Miejscy mogli oznakować rower, należy zgłosić się w miejscu znakowania w wyznaczonym dniu na wcześniej umówioną godzinę z dokumentem tożsamości, dowodem zakupu lub kartą gwarancyjną roweru. W przypadku braku takich dokumentów, właściciel może złożyć pisemne oświadczenie o prawie własności do pojazdu.

Rower znakowany jest przez Strażnika Miejskiego, przy pomocy specjalnego urządzenia do grawerowania, na spodniej części ramy roweru. Znakowanie roweru potwierdzane jest poprzez umieszczenie dodatkowego kodu markerem zabezpieczającym, w miejscu wskazanym przez właściciela, a także poprzez umieszczenie naklejki „Rower oznakowany”. Naklejkę umieszcza się od zewnętrznej strony kierownicy lub w miejscu wskazanym przez właściciela roweru. Strażnik Miejski dokonujący znakowania roweru nadaje numer porządkowy, przygotowuje także dokumentację fotograficzną oznakowanego roweru oraz spisuje protokół rejestracji roweru, którego kopię otrzymuje właściciel.

Regulamin akcji znakowania rowerów

info: czerwionka-leszczyny.pl