Czerwionka-Leszczyny: Spotkanie z przedstawicielami Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych

0
169

1 września przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Tego dnia obchodzony jest również Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej. W związku z tymi wydarzeniami dziś w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyło się spotkanie z przedstawicielami Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Czerwionce-Leszczynach.

W tegorocznym spotkaniu Związek Kombatantów reprezentowali Justyna Palarz, Helena Zgryźniak oraz Wiesław Zgryźniak. Kierownictwo Urzędu złożyło na ich ręce podziękowania za propagowanie tradycji niepodległościowych i patriotycznych.

„Chociaż od wybuchu wojny minęło już wiele lat, 1 września 1939 roku pozostanie w pamięci każdego z nas już na zawsze – podkreślił Burmistrz Wiesław Janiszewski. – Cieszymy się z każdego spotkania z Państwem i jesteśmy za nie ogromnie wdzięczni. Jesteście Państwo dla nas wzorem patriotyzmu i hartu ducha dowodzącego, że w życiu można pokonać najtrudniejsze przeszkody. Z okazji dzisiejszego święta pragniemy podziękować za bezcenny dar Wolności, a także życzyć Państwu zdrowia i wszelkiej pomyślności”.

Podczas spotkania zaproszeni goście podzielili się wspomnieniami sprzed lat, historią swoich rodzin, zaznaczając, że pamięć o tragicznym obliczu wojen jest konieczna i musi być przekazywana kolejnym pokoleniom.

W spotkaniu z kombatantami uczestniczyli Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Sekretarz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Justyna Domżoł, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska. Wystąpiła Kapela z Naszego Miasteczka.

info: czerwionka-leszczyny.pl

foto:  Hanna Piórecka-Nowak