Czerwionka-LeszczynyInformacjeKronika strażackaMiasto i Gmina Czerwionka-LeszczynyRybnik

Czerwionka-Leszczyny/Rybnik: Uderzył skuterem w barierki na autostradzie A1

Wczoraj, 8 lipca około godziny 17:00 na zjeździe z autostrady A1 na węźle „Rybnik” doszło do wypadku z udziałem skutera. Na miejsce zdarzenia szybko zostały skierowane jednostki straży pożarnej z PSP Żory oraz OSP Bełk, a także Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Służby ratunkowe przystąpiły do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu, kierowania ruchem drogowym oraz uprzątnięcia pozostałości po wypadku. Po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji, podjęto decyzję o czasowym zamknięciu węzła „Rybnik”. W późniejszym etapie otwarto węzeł, wprowadzając ruch wahadłowy. Prawy pas pozostał jednak zamknięty ze względu na prowadzone działania ratownicze.

Z ustaleń Policji wynika, że kierujący skuterem nie zachował należytej ostrożności oraz nie dostosował prędkości do warunków na drodze, co doprowadziło do uderzenia w bariery ochronne. Poszkodowany, z obrażeniami ciała, został przekazany pod opiekę ratowników medycznych i przetransportowany do szpitala na szczegółowe badania.

Działania służb ratunkowych oraz utrudnienia w ruchu trwały blisko 50 minut. Policja kontynuuje dochodzenie w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wypadku.

Fot. 112 Czerwionka-Leszczyny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *