Już wkrótce rusza projekt „Rowerem przez Czerwionkę”. Do końca października autorzy projektu, czekają na propozycję lokalizacji stojaków rowerowych.

„Rok temu, podczas realizacji projektu „Rowerem przez Bełk” zamontowaliśmy na terenie sołectwa osiem stojaków rowerowych, w lokalizacjach, które wskazali nam mieszkańcy. Dzięki temu stojaki pojawiły się przy przedszkolu, ośrodku zdrowia, ogrodzie farskim, zabytkowym kościele Marii Magdaleny, wzgórzu Lukasów, poczcie, Klubie Kultury oraz na stadionie „Decor” Bełk.” – mówi Leszek Szejka, jeden z pomysłodawców projektu.

Oprócz zamontowania na terenie Czerwionki stojaków rowerowych, autorzy projektu chcą przypomnieć jak ważna jest kwestia bezpieczeństwa wszystkich poruszających się na rowerach. W tym celu odbędzie się spotkanie edukacyjne, mające zachęcić do jazdy na rowerze. Na spotkaniu zostanie poruszona także kwestia tego, jak prawidłowo przygotować się do wyprawy rowerowej, a także o czym trzeba pamiętać, żeby bezpiecznie poruszać się na rowerze.W ramach projektu zaprezentowany zostanie także reportaż z wyprawy kolarskiej „Kręcimy dla Filipa Dookoła Polski”.

Środki na to zadanie pozyskał Klub Sportowy „Decor” Bełk wraz z Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju wsi Bełk, w ramach programu DZIAŁAJ LOKALNIE X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny „Ramża”. Zadanie jest również współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Info: czerwionka-leszczyny.pl