Czerwionka-Leszczyny: Rodzinny Dzień Kartofla

0
252

W minioną sobotę na Słonecznym Placu w Bełku odbył się Rodzinny Dzień Kartofla. Organizatorem wydarzenia było Przedszkole „Bajkowy Ogród” w Bełku.

Dla wszystkich, którzy w sobotę zdecydowali się odwiedzić Słoneczny Plac w Bełku, organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji. Wydarzenie rozpoczął pokaz gotowania Koła Gospodyń Wiejskich w Bełku oraz degustacja przygotowanej przez nie potrawy – zupy ziemniaczanej, czyli kartoflanki.

„Kartoflanka to jedna prostych potraw, z którą poradzi sobie każda pani domu. Co najważniejsze, można ją przyrządzić bardzo szybko, dlatego to dobry pomysł na obiad, nawet w środku pracowitego tygodnia – tłumaczyły Panie z KGW Bełk. – Głównym składnikiem zupy są oczywiście ziemniaki. Warto podkreślić, że to właśnie ziemniaki są bardzo ważnym elementem naszej diety. Są lekkostrawne, mają niewiele kalorii, są za to źródłem między innymi witaminy C” – dodały Gospodynie.

Na uczestników Rodzinnego Dnia Kartofla czekały również stoiska gastronomiczne, a na najmłodszych zabawy z animatorem oraz stoisko OSP Bełk. Nie zabrakło również występów artystycznych, które uświetniły wydarzenie. Na scenie zaprezentowali się podopieczni Stowarzyszenia Artystyczno-Muzycznego w Czerwionce-Leszczynach a także dzieci z Przedszkola w Bełku.

info: czerwionka-leszczyny.pl