Czerwionka-Leszczyny: Przedszkolaki z wizytą w Urzędzie

0
831

W związku z niedawno obchodzonym Świętem Niepodległości w przedszkolach i szkołach naszej gminy odbywały się zajęcia o tematyce patriotycznej. W ramach poznawania swojej dużej i małej ojczyzny, Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach odwiedziły dzisiaj dzieci z Przedszkola nr 10.

Najmłodsi na zajęciach w przedszkolach poznają zarówno Polskę, symbole narodowe i ich znaczenie, jak również małą ojczyznę – Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny. Dzieci spotkały się z Burmistrzem Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesławem Janiszewskim, który opowiedział im o naszej gminie, przypomniał również, jak ważny jubileusz obchodzi w tym roku Polska. „W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Cieszę się, że w przedszkolu poznajecie polską flagę i godło, uczycie się hymnu, ale również poznajecie najbliższą okolicę. Mam nadzieję, że zawsze kiedy usłyszycie dźwięki Mazurka Dąbrowskiego, poczujecie się dumni, że jesteście Polakami” – mówił Burmistrz W. Janiszewski. Najmłodsi z uwagą słuchali burmistrza, chętnie również zadawali mu pytania.

Podczas prezentacji, którą przedstawiła przedszkolakom Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik Urzędu Gminy i Miasta, dzieci wykazywały się dużym zainteresowaniem i znajomością zagadnień związanych nie tylko z naszym krajem, ale przede wszystkim z Czerwionką-Leszczynami. Chętnie opowiadały o tym gdzie mieszkają i jakie interesujące miejsca naszej gminy już odwiedziły. Mali goście mieli także okazję spotkać się z Kornelią Warzechą, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Anną Chwołką z Wydziału Gospodarowania Odpadami. Przedszkolaki opowiadały, czym według nich jest recykling i segregacja śmieci, miały również okazję sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Jak zwykle, duże wrażenie na przedszkolakach zrobiło spotkanie ze Strażnikami Miejskimi i możliwość zobaczenia z bliska ich radiowozu.

Na zakończenie spotkania w Urzędzie najmłodsi otrzymali słodki poczęstunek oraz edukacyjne kolorowanki.

Info: czerwionka-leszczyny.pl