Czerwionka-LeszczynyInformacje

Czerwionka-Leszczyny: Promesa dla OSP Dębieńsko Wielkie

W miniony piątek OSP Dębieńsko Wielkie odebrało promesę na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego.

24 marca w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku odbyła się narada roczna podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu miasta Rybnika i powiatu rybnickiego. Spotkanie, w którym uczestniczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Środowiska Roman Gorzawski, Prezes OSP Dębieńsko Wielkie Damian Kopacz oraz Naczelnik OSP Dębieńsko Wielkie Krzysztof Klimczyk było również okazją do przekazania promesy na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Dębieńsko Wielkie.

„Cieszę się, że kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Czerwionki-Leszczyn – z Dębieńska Wielkiego wzbogaci się o wóz bojowy. Strażacy każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, zarówno gminy, jak i całego powiatu. Są wszędzie tam, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie i dobytek ludzi”

– podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Zakup samochodu zostanie sfinansowany z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny (600 tys. zł), dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Gospodarki Wodnej w Katowicach (300 tys. zł) oraz środków z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (50 tys. zł).

info: czerionka-leszczyny.pl