Czerwionka-LeszczynyInformacjeMiasto i Gmina Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Czerwionka-Leszczyny: Polonia Marklowice pokonuje Płomień Czuchów

W 5. kolejce Rybnickiej Klasy A, Płomień Czuchów przegrywa na własnym boisku z Polonia Marklowice 2:3 (0:2).

Spotkanie rozegrane na boisku w Czuchowie z drużyną Polonii, która dotychczas zanotowała komplet zwycięstw i jest liderem ligowej tabeli.

Pierwsza połowa podobnie jak w Rydułtowach to słaba gra naszego zespołu. Drużyna Polonii w pierwszej części meczu była lepsza piłkarsko i po dwóch bramkach zdobytych w 6. oraz 44. minucie prowadziła zasłużenie do przerwy 0:2.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra i przewaga naszego zespołu. Nasi zawodnicy nie po raz pierwszy w tym sezonie pokazali, że mimo dwubramkowej straty potrafią gonić wynik i po dublecie Dariusza Pozóra w 80. minucie było 2:2. Niestety w końcówce meczu nasz ambitnie grający o pełną pulę zespół popełnia błąd, po którym goście wyprowadzają kontrę i zdobywają bramkę na 2:3.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Polonii Marklowice 2:3. Szkoda straconej bramki w 87. minucie, bo z przebiegu spotkania nasz zespół zasłużył przynajmniej na punkt. Jednak sezon jest jeszcze długi i szansa na punkty już w najbliższą niedzielę.