Dzisiaj w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny odbyło się podpisane Listu Intencyjnego Programu Śląskich Miast w obszarze współpracy z Górnikiem Zabrze. Tym samym gmina dołączyła do grona miast związanych umową partnerską z 14-krotnym Mistrzem Polski.

Dokument został podpisany przez Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego oraz należącą do Zarządu Górnika Zabrze Małgorzatę Miller-Gogolińską.

„Wspólnie z prezesem Górnika Zabrze Bartoszem Sarnowskim zdecydowaliśmy się na podpisanie porozumienia. To umowa, która obowiązuje w kilku miastach na Śląsku, a do ich grona dołączyła dzisiaj Czerwionka-Leszczyny. Poprzez to porozumienie chcemy integrować mieszkańców wokół sportu – w tym wypadku dotyczy to meczów Górnika Zabrze. Projekt nie ogranicza się jednak tylko do tej jednej drużyny, dotyczy zdecydowanie szerszego obszaru” – mówił Burmistrz Wiesław Janiszewski. – „Współpraca z Górnikiem Zabrze realizować będzie się również w ramach promocji sportu i promowaniu zdrowego trybu życia, wspólnym organizowaniu imprez sportowych i rekreacyjnych czy spotkaniach przedstawicieli klubu w naszych szkołach i przedszkolach. To również promocja naszej gminy na meczach piłkarskich z możliwością uczestniczenia w tych meczach naszych mieszkańców” – dodał Burmistrz.

„Chcemy dotrzeć do szerokiej grupy naszych kibiców, których Górnik Zabrze ma nie tylko na Śląsku, ale w całej Polsce i na świecie. Doszliśmy więc do wniosku, że chcemy, aby współpraca z ościennymi miastami i gminami, które są niedaleko i kibicują naszej drużynie, była ścisła – stąd pomysł na podpisywanie z nimi porozumienia” – mówiła Małgorzata Miller-Gogolińska. – „Czerwionka-Leszczyny to kolejna gmina, z którą podpisujemy taką umowę. Dzięki niej zapraszamy mieszkańców gminy na mecze, a te realizowane są w taki sposób, żeby dostarczyły wrażeń zarówno młodszym, jak i starszym kibicom” – podkreśliła M. Miller-Gogolińska.

Celem Programu Śląskich Miast jest integracja mieszkańców Śląska wokół wydarzeń związanych z piłką nożną. Współpraca w ramach programu opiera się na wspólnych działaniach promocyjnych i marketingowych polegających na wspólnym organizowaniu imprez, eventów sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych.

W spotkaniu uczestniczyli również Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-leszczynach Bernard Strzoda, Pełnomocnik Burmistrza ds. społecznych Aleksandra Chudzik oraz Skarbnik Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Zbigniew Wojtyło.

Info: czerwionka-leszczyny.pl