Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Czerwionka-Leszczyny: Płomień Czuchów wygrywa z Górnik Boguszowice 2:1 (2:0).

W 2. kolejce Rybnickiej Klasy A, Płomień Czuchów wygrywa na własnym boisku z Górnik Boguszowice 2:1 (2:0).

Spotkanie rozegrane na boisku w Czuchowie z 4. drużyną poprzedniego sezonu, która w bieżących rozgrywkach ponownie będzie walczyć o miejsce w czołówce ligowej tabeli.

Pierwsza połowa to świetny początek naszego zespołu, bowiem już w 10. minucie prowadziliśmy 2:0. Najpierw w 6. minucie po podaniu Łukasza Koperskiego sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystuje Paweł Tomecki, a 4. minuty później strzałem z bliskiej odległości, bramkę zdobywa Maciej Mosgalik po zgraniu piłki głową Pawła Tomeckiego. Drużyna Górnika także stwarzała sobie okazje bramkowe, głównie po stałych fragmentach gry. Najlepszą z nich miała z rzutu wolnego, po którym mocno bita piłka przeleciała minimalnie obok słupka naszej bramki, ale do przerwy ciągle prowadziliśmy 2:0.

Druga połowa to wzmożone ataki drużyny gości, jednak w 55. minucie druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka jednego z zawodników Górnika znacznie utrudniła im zadanie. Nasz zespół w drugiej części meczu nieco cofnięty, dobrze odpierał ataki drużyny gości i starał się wyprowadzać szybkie kontry. Niestety, mimo doskonałych sytuacji nasi zawodnicy razili nieskutecznością, a grająca do końca drużyna Górnika łapie kontakt po rzucie wolnym w 87. minucie i w końcówce meczu zrobiło się nerwowo. Na szczęście udało się nam utrzymać jednobramkowe prowadzenie i po ostatnim gwizdku sędziego cały zespół cieszył się z pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach na poziomie A klasy‼️💪😎