Czerwionka-LeszczynyInformacjeKronika policyjnaMiasto i Gmina Czerwionka-Leszczyny

Czerwionka-Leszczyny: Pijany kierowca próbował przekupić policjantów

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce–Leszczynach zatrzymali kierującego Toyotą, który jechał „pod prąd” ulicą jednokierunkową. Okazało się, że 54-letni obywatel Ukrainy ma blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Gdy mundurowi poinformowali go o popełnieniu przestępstwa, postanowił przekupić policjantów kwotą 600 euro. Decyzją prokuratora został on objęty policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około 17:30 w Bełku przy ulicy Głównej. Policjanci z komisariatu w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali kierowcę toyoty, który jechał „pod prąd” ulicą jednokierunkową. Okazało się, że 54-letni kierujący osobówką jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności, próbował przekupić mundurowych łapówką w wysokości 600 euro. Badanie alkomatem wykazało, że obywatel Ukrainy miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Wczoraj, decyzją prokuratora, został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Info: Policja Rybnik