Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Czerwionka-Leszczyny: Pierwsze ligowe zwycięstwo!

W 2. kolejce Rybnickiej Klasy B, Płomień Czuchów wygrywa na własnym boisku z KS 25 Kokoszyce 2:1 (2:1).

Podobnie jak tydzień temu spotkanie z spadkowiczem Klasy A odbyło się w deszczowej aurze, w której lepiej radzili sobie nasi zawodnicy.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga naszego zespołu, w której zdobywamy dwie bramki. Najpierw po wyrzucie z autu w 18 minucie spotkania, walkę o górną piłkę wygrywa Rafał Koperski i zagrywa ją na 7 metr do Szymona Bartyzela. Nasz stoper bez zastanowienia oddaje plasowany strzał i umieszcza piłkę obok bezradnego bramkarza gości.

Mimo prowadzenia nasz zespół nie odpuszczał i w 36 minucie meczu zdobywa drugiego gola, tym razem po rzucie wolnym. Pięknym strzałem głową popisuje się Przemysław Jędrzejczak, który finalizuje idealną wrzutkę na nos Wojciecha Papiernika i było 2:0.

Niestety dwubramkowe prowadzenie uśpiło naszą czujność co skrzętnie wykorzystuje zespół z Kokoszyc i po stracie piłki na własnej połowie, drużyna gości doprowadza do kontaktu w 37 minucie. Wynik do przerwy 2:1.

Druga połowa była bardziej wyrównana, jednak mimo dogodnych sytuacji z obu stron to żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

Kolejny mecz w naszym wydaniu z dużą ilością sytuacji podbramkowych, lecz ponownie zawodzi skuteczność. Cieszy jednak skromne zwycięstwo z wymagającym rywalem i ciężko wywalczone 3 punkty!