Czerwionka-LeszczynyInformacjeMiasto i Gmina Czerwionka-Leszczyny

Czerwionka-Leszczyny: Pasowanie na pierwszoklasistę w Bełku

W piątek w Szkole Podstawowej w Bełku odbyła się uroczystość pasowania na pierwszoklasistę. Pięćdziesięcioro uczniów złożyło ślubowanie i po pasowaniu na ucznia przez dyrektora szkoły Rafała Szczepanka oficjalnie wstąpiło do społeczności szkolnej.

W tym uroczystym wydarzeniu uczestniczyli także rodzice pierwszaków, nauczyciele, opiekunowie z przedszkola, a także uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej.

Przybyli także goście: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, sołtys Bełku Jolanta Szejka, proboszcz ks. Konrad Opitek, którzy złożyli uczniom najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

„Życzę Wam wspaniałych ocen, uśmiechu, radości. Niech lata spędzone w szkole będą dla Was piękną przygodą! – zwrócił się do uczniów Burmistrz Gminy i Miasta Wiesław Janiszewski – Składam także serdeczne gratulacje na ręce rodziców, to bardzo ważne chwile dla każdej rodziny. Wasze dzieci są tu pod wyjątkową opieką. Wszystkim nauczycielom na czele z dyrektorem szkoły i dyrektor przedszkola chciałbym także złożyć życzenia wytrwałości, dalszego zaangażowania, siły, zdrowia i wszelkiej pomyślności” – mówi sołtys Jolanta Szejka – „Cieszę się widząc dziś wasze uśmiechy, wasze talenty, które zaprezentowaliście podczas tej uroczystości. Wszyscy możemy być dumni z naszej bełkowskiej szkoły, a wam drodzy uczniowie życzę, by było wam tu dobrze” – dodała.

Info: UM Czerwionka-Leszczyny
Fot. Hanna Piórecka-Nowak