Czerwionka-Leszczyny/Ornontowice/Orzesze: Startuje Szlachetna Paczka

0
242

18 listopada nastąpi otwarcie Bazy Rodzin w potrzebie na stronie Szlachetnej Paczki. Wolontariusze z całej Polski, w tym z Czerwionki-Leszczyn ciężko pracują, aby jak najwięcej opisów trafiło do bazy wraz z jej otwarciem.

„Opisy potrzebujących rodzin włączonych do tegorocznej edycji programu znaleźć będzie można na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny. Od najbliższej soboty każdy będzie mógł wybrać rodzinę, której historia go poruszy i przygotować dla niej dedykowaną pomoc” – podkreśla Natalia Kubasa, która pełni rolę lidera Szlachetnej Paczki w rejonie Czerwionki-Leszczyn, Ornontowic i Orzesza – „By zostać Darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często wstydzą się prosić” – dodaje.

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy, którzy odwiedzają rodziny, samotnych seniorów, osoby chore, z niepełnosprawnościami czy poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku, pandemii lub wojny. Wolontariusze z całej Polski, w tym z Czerwionki-Leszczyn, Ornontowic i Orzesza poznają historię rodzin, nawiązują relacje i określają potrzeby, a następnie sporządzają szczegółowe opisy, które trafiają do internetowej bazy.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Jest również jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, i to oni pomagają rodzinom w potrzebie: wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

Info: MiG Czerwionka-Leszczyny