Wyprawki czytelnicze dla najmłodszych oraz książki z większą czcionką dla osób słabowidzących – to nowości w ofercie Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach.

Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczyn już po raz kolejny bierze udział w akcji Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Każde dziecko urodzone w latach 2014-2017, które odwiedzi bibliotekę otrzyma „Wyprawkę czytelniczą”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzenia bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem, a wyprawka, która trafi w ręce małego czytelnika ma pokazać mu bibliotekę – ważne miejsce na mapie czytelniczego dzieciństwa, a także skłonić go do jak najczęstszych jej odwiedzin.

„W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do ich potrzeb i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. Dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania – wyjaśnia Dyrektor Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach Aleksandra Pietruszewska. – W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Dla nich przygotowana została broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom ”.

Kolejną nowością, która pojawiła się w czerwieńskiej bibliotece są książki dostosowane do potrzeb osób słabowidzących „W ostatnim czasie nasze zbiory biblioteczne wzbogaciły się o wyjątkowe publikacje, drukowane niespotykaną w większości książek, dużą i czytelną czcionką 14-punktową. Co niezwykle ważne – są to nowości wydawnicze, które stanowią atrakcyjną propozycje dla czytelników i cieszą się ich sporym zainteresowaniem” – mówi Dyrektor A. Pietruszewska. Obecnie biblioteka ma w swojej ofercie około 30 nowych tytułów wydanych w taki sposób, jednak księgozbiór dedykowany osobom słabowidzącym będzie się w przyszłości powiększać.

Info: czerwionka-leszczyny.pl