Czerwionka-Leszczyny: Nowe zadania w ramach “Inicjatywy sołeckiej”

0
164

Dobiegła końca realizacja zadań w ramach „Inicjatywy sołeckiej”.

Przypomnijmy, że Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny pozyskała dotacje dla pięciu swoich sołectw na zadania wskazane przez sołtysów i Rady Sołeckie. Utworzono i oświetlono place zabaw, zakupiono także urządzenia do ćwiczeń „pod chmurką”.

„Pięć sołectw z terenu naszej gminy zostało beneficjentami „Inicjatywy Sołeckiej”. Bardzo się cieszę, ponieważ wybrano zadania, o których realizację wnioskowali sami mieszkańcy. W ramach puli z budżetu województwa otrzymujemy po około 10 tys. zł na każde sołectwo, a resztę środków na wykonanie każdego przedsięwzięcia dokładamy z budżetu gminy”- mówił Burmistrz Wiesław Janiszewski.

 • „Wykonanie placyku zabaw w Książenicach”
  W ramach zadania utworzono ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci. Zakupiono i zamontowano huśtawkę podwójną, czworobok linowy i komplet sprawnościowy.
 • „Wykonanie placyku zabaw w Stanowicach”
  W ramach zadania zakupiono i zamontowano huśtawkę wahadłową pojedynczą, karuzelę krzyżową, huśtawkę ważkę, dwa bujaki, oraz dwa stojaki na rowery.
 • „Wykonanie placyku zabaw w Palowicach”
  W ramach zadania utworzono nowy ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci w okolicy Ośrodka Zdrowia w Palowicach. Zakupiono i zamontowano huśtawkę wagową, zjeżdżalnię i równoważnię linową.
 • „Wykonanie siłowni pod chmurką w Szczejkowicach ”
  W ramach zadania doposażono siłownię pod chmurką przy boisku sportowym w Szczejkowicach poprzez zakup i montaż roweru horyzontalnego, kołowrotka ręcznego wraz z prostownikiem nóg na pylonie.
 • „Zagospodarowanie miejsc publicznych w sołectwie Przegędza poprzez zakup i montaż lamp solarnych”
  W ramach zadania w okolicy parkingu przy ośrodku zdrowia i placu zabaw zakupiono i zamontowano trzy lampy solarne parkowe. Teren ten jest miejscem często odwiedzanym przez mieszkańców całej gminy (w ośrodku zdrowia w Przegędzy dyżur pełni punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej), problem pojawia popołudniami i po zmroku z uwagi na brak oświetlenia tego miejsca. Jedna z lamp doświetla podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Zadania współfinansowano przy pomocy środków z budżetu województwa śląskiego w ramach marszałkowskiego konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2021 roku – łączne środki ok. 50 tys. zł, a także z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny – łączne środki ok. 70 tys. zł.

info: czerwionka-leszczyny.pl

foto: Hanna Piórecka-Nowak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here