Czerwionka-Leszczyny: NADMIERNA PRĘDKOŚĆ PRZYCZYNĄ GROŹNEGO ZDARZENIA DROGOWEGO

0
466

NADMIERNA PRĘDKOŚĆ PRZYCZYNĄ GROŹNEGO ZDARZENIA DROGOWEGO

Nadmierna prędkość była przyczyną zdarzenia, do którego doszło wczoraj na ulicy Jesionki w Czerwionce-Leszczynach. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą utracił panowanie nad pojazdem i wywrócił go, uszkadzając ogrodzenie posesji i słup energetyczny. W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze.

30-latek przekonała się na własnej skórze, że apele policjantów o ostrożną jazdę, to nie przelewki. Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 20.30 na ulicy Jesionki w Czerwionce-Leszczynach. Kierujący samochodem ciężarowym wraz z naczepą nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni i doprowadził do wywrócenia pojazdu uszkadzając ogrodzenie posesji i słup energetyczny. Do akcji ruszyli policjanci i strażacy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z ustaleń policjantów wynika, że mieszkaniec Żor nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, co skutkowało niebezpiecznym zdarzeniem drogowym.

Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji w naszym regionie. Dlatego po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim zdjęcie nogi z gazu!

info: kmp rybnik