Wczoraj na zabrzańskim stadionie Arena odbył się mecz Górnika Zabrze z Legią Warszawa. Partnerem społecznym spotkania była Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny.

Mecz Górnika Zabrze z Legią Warszawa był spotkaniem objętym partnerstwem społecznym Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, w ramach podpisanego w lutym, listu intencyjnego pomiędzy Czerwionką-Leszczynami a zabrzańskim klubem.

„Cieszę się, że podczas meczu możemy zaprezentować naszą miejscowość. Najmłodsi mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn, nie tylko mieli okazję kilka dni temu spotkać się z piłkarzami Górnika-Zabrze: Szymonem Matuszkiem i Danielem Bielicą, ale dzisiaj tworzą dziecięcą eskortę piłkarzy Górnika podczas wejścia na murawę. To dla nich wyjątkowe przeżycie” – podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Wczorajszy mecz był również okazją do promocji Czerwionki-Leszczyn. Na Arenie Zabrze pojawiło się wiele akcentów związanych z naszą gminą. Na bandach LED wzdłuż boiska pojawiła się reklama gminy, dystrybuowano ulotki i materiały promujące naszą gminę, a pod jednym z sektorów umieszczony został specjalny baner. Tego dnia na stadionie Górnika Zabrze nie zabrakło również kibiców z naszej gminy, którzy zjawili się, żeby dopingować drużynę na boisku.

W meczu uczestniczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, a także: Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Zastępca Burmistrza Andrzej Raudner; radni miejscy i powiatowi: Waldemar Mitura, Marek Szczech, Cezary Rajca, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach Michał Cichoń oraz menadżer sportu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach Dariusz Luks.

Info: czerwionka-leszczyny.pl