W minioną sobotę na boiskach w dzielnicy Leszczyny odbyła się druga edycja Leszczyniady – dzielnicowego dnia sportu. Wydarzenie zorganizowała Rada Dzielnicy Leszczyny Osiedle przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach. Celem tej imprezy była integracja oraz zachęcanie mieszkańców do aktywnego spędzania czasu.

Od samego rana odbywał się turniej piłkarski dla dzieci w którym udział wzięło 8 drużyn, w tym drużyny z Leszczyn, Bełku, Stanowic, Szczerbic, Moszczenicy oraz Rybnika. Po zaciętej rywalizacji triumfowali młodzi zawodnicy Orła Moszczenica.

Zorganizowano także rozgrywki koszykarskie. Wielką uwagę widowni przyciągnęły również amatorskie zawody strongmanów pod nazwą „Pakery z Leszczyn”. Uczestnicy musieli zmierzyć się z takimi konkurencjami jak spacer farmera, waga płaczu, przeciąganie samochodu czy przetaczanie opony.

Zgromadzeni mogli skorzystać z także z dodatkowych atrakcji m.in. treningu unihokeja oraz gry w baseball.

Zawodnikom kibicowali również goście m.in. Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik oraz radni Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach.

Info: czerwionka-leszczyny.pl