Czerwionka-Leszczyny: „Kręci mnie bezpieczeństwo” – festyn w Leszczynach

0
209

13 września na terenie Zameczku w Leszczynach odbył się festyn pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo ”.

W wydarzeniu zorganizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce Leszczynach wzięli udział uczniowie leszczyńskich szkół podstawowych i przedszkoli. Imprezę oficjalnie otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach Celina Cymorek.

Inicjatywa ta powstała w ramach działań profilaktycznych Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy i Miasta Czerwionka- Leszczyny” – tłumaczy Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach Celina Cymorek.

Główną atrakcją wydarzenia było Miasteczko Drogowe, alkogogle, refleksjomierz oraz symulator zderzeń drogowych. Dzieci poznały zasady postępowania przy ratowaniu osób i udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod okiem specjalistów przeprowadzali akcję reanimacyjną na fantomach.

„Dziękujemy wszystkim dyrektorom, nauczycielom i dzieciom za przybycie na pierwsze tego typu wydarzenie w Czerwionce- Leszczynach. Życzymy wszystkim Uczniom, aby były przez cały rok szkolny tak szczęśliwe i bezpieczne jak podczas naszego spotkania” – mówią organizatorzy imprezy.

info: czerwionka-leszczyny.pl

foto: Hanna Piórecka-Nowak