KONKURS WIELKANOCNY ONLINE W SP 3 i SP 7 W CZERWIONCE-LESZCZYNACH

Cele konkursu:

-propagowanie obchodów Świąt Wielkanocnych,

-pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia symboli związanych z naszą wiarą,

-kształtowanie zainteresowań dzieci i młodzieży obrzędami, tradycjami świątecznymi,

-wymiar duchowy, aspekt rodzinny i społeczny,

-stwarzanie okazji do indywidualnej działalności artystycznej.

Konkurs jest ogłoszony w trzech kategoriach i może obejmować różne formy:

-zdjęcia obrazujące wspólne spędzanie Świąt Wielkanocnych (modlitwa, przeżywanie Triduum Paschalnego, wspólne przygotowania wystroju- stołu, malowanie pisanek, palma wielkanocna czy stworzenie własnej dekoracji świątecznej  itd.),

-przygotuj rysunek na temat tradycji wielkanocnych i zrób zdjęcie,

-znaczenie symboli związanych z naszą wiarą – Paschał symbol Jezusa Zmartwychwstałego, Krzyż z czerwoną stułą, Baranek Wielkanocny z chorągiewką, figurka Jezusa Zmartwychwstałego z chorągiewką i słowo Alleluja (udekoruj i prześlij zdjęcie).

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I –VIII Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 7 w Czerwionce- Leszczynach. Każdy uczestnik pod zdjęciem podaje: imię i nazwisko autora (ewentualnie pomocnika, który pomagał w wykonaniu pracy), klasę, wiek. Ponadto wykonane zdjęcia należy przesłać na adres: kasia7999@wp.pl ( Szkoła Podstawowa nr 7 w Czerwionce-Leszczynach) lub bpalenga@wp.pl (Szkoła Podstawowa nr 3 w Czerwionce-Leszczynach).

Liczą się walory artystyczne, czyli pomysłowość, działanie na emocje, kompozycja, jakość techniczna oraz wykonanie zdjęcia. Sposób podejścia do tematu konkursu jest dowolny, bo jak wiadomo wielkanocne nastroje z pewnością będą źródłem wielu pomysłów i okazją wzmacniania naszej wiary. Zapraszamy wszystkich chętnych. Konkurs trwa do 30 kwietnia 2020 roku. Dla wszystkich uczestników mamy niespodzianki. Z przesłanych zdjęć powstaną wirtualne albumy szkolne.

Ponadto serdecznie zachęcamy do wykorzystania i promowania w swoich środowiskach propozycji na dobre przeżycie Wielkiego Tygodnia razem z projektem: Holyweek „Rodzinna Wielkanoc”. Wszystko znajduje się na stronie https://holyweek.pl/wielkanoc/wielki-poniedzialek/

Genialny projekt, który może być inspiracją do konkursu online, gdyż w swoim pakiecie zawiera modlitwy, piosenki, łamigłówki, łączenie wyrazów w pary, koło fortuny, zgadnij-kto to powiedział, czyli szeroko rozumianą aktywność rodzinną. Ponadto jest to doskonały sposób nie tylko spędzania czasu z rodziną, ale także okazja na pogłębienie naszej wiary. Aby przejść przez poszczególne dni tygodnia należy w podanym wyżej linku zmienić poniedziałek na wtorek, środę itd. Życzymy Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych, wiele łask bożych  oraz dużo nadziei na lepsze jutro. Uczestnikom życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na Wasze zdjęcia.

Katarzyna Macioszek i Bożena Palenga