Czerwionka-LeszczynyInformacjeKultura i rozrywka

Czerwionka-Leszczyny: Koncert Ani Dąbrowskiej w CKE

W minioną niedzielę tj. 21.04 2024r. do Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach zawitała znana i lubiana wokalistka Anna Dąbrowska.

Chcąc przybliżyć sylwetkę piosenkarki warto przypomnieć, że Anna Monika Dąbrowska, znana też jako Ania to polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna,

Zadebiutowała na początku 2004 roku swoją debiutancką płytą studyjną zatytułowaną „Samotność po zmierzchu”. Album zdobył wysokie uznanie krytyki i publiczności. Jego premierę poprzedzał singel „Tego chciałam”, który stał się dużym przebojem.

Do tej pory wydała sześć albumów studyjnych i zdobyła dziewięć Fryderyków.

Większość jej płyt znalazło się na pierwszym miejscu listy sprzedaży w Polsce  i uzyskało status platynowych.

Podczas niezwykłego koncertu w CKE artysta zaprezentowała zarówno największe przeboje z różnych etapów swojej muzycznej kariery, jak i z najnowszej płyty.

W jej repertuarze nie brakło takich utworów jak: „Porady na zdrady”, ” W głowie”, ” Z tobą nie umiem wygrać”,

Artystce towarzyszył zespół świetnych muzyków w składzie: Łukasz Korybalski – trąbka, instrumenty klawiszowe, Jacek Szafraniec – bas, Robert Cichy – gitary, Marcin Ułanowski – perkusja, Marcin Cichocki ‎- instrumenty klawiszowe, Marcin Gańko – saksofon, flet oraz Dagmara Melosik i Martyna Melosik, Ola Nowak – chórek.

Ania Dąbrowska jak przystało na gwiazdę tego formatu, materiał muzyczny przygotowała rewelacyjnie i na wysokim poziomie. Zaśpiewała bardzo nastrojowo i  klimatycznie swoje piosenki, a zgromadzona publiczność od pierwszej chwili, aż do końca była zahipnotyzowana piękną barwą głosu piosenkarki i jej utworami.

Wokalistka oprócz tego, że oczarowała ludzi swoim elektryzującym głosem, to również urzekła swoją fantastyczną osobowością, ponieważ potrafiła wejść z publicznością w interakcje, zachęcając do wspólnego śpiewania i klaskania do rytmu.

Publiczność bawiła się na koncercie znakomicie, gdyż twórczość Ani trafia w serca i gusta ludzi niezależnie od wieku.

Bez wątpienia zupełnie inaczej do odbiorcy trafia ta sama piosenka, którą słyszy się w radio, na płycie CD czy na koncercie. Dlatego warto uczestniczyć w koncertach Ani Dąbrowskiej, aby ulubioną gwiazdę zobaczyć na żywo i na własnej skórze móc poczuć te niezapomniane emocje.

Tekst oraz foto: Agnieszka Łyko