Czerwionka-LeszczynyInformacjeKultura i rozrywkaMiasto i Gmina Czerwionka-Leszczyny

Czerwionka-Leszczyny: Kolejna edycja Święta Szlaku Zabytków Techniki za nami

Industriada to coroczny festiwal poświęcony dziedzictwu przemysłowemu Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego, który odbywa się w różnych miastach województwa śląskiego. Kolejna edycja Święta Szlaku Zabytków Techniki miała swoje miejsce także w Czerwionce-Leszczynach.

„Cieszymy się, że INDUSTRIADA co roku przyciąga do Czerwionki-Leszczyn wielu uczestników – zarówno mieszkańców, jak i turystów” – podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski – „Industriada to festiwal zabytków techniki, największy w Europie Środkowo-Wschodniej. Jestem dumny, że Czerwionka-Leszczyny to jedno z miejsc na Śląsku, w którym się odbywa” – dodał.

15 edycja, 47 obiektów, 29 miejscowości, 423 wydarzenia – tak w liczbach prezentowała się tegoroczna edycja INDUSTRIADY. Na uczestników imprezy w Czerwionce-Leszczynach czekały warsztaty, zabawy, animacje, a także wystawy, gra terenowa i zwiedzanie osiedla z przewodnikiem. Na scenie wystąpiły zespoły: Baciary oraz Kobiety na walizkach, zaprezentowały się również Formacja Taneczna ZYGZAK, Zespół Tańca Nowoczesnego Rytm, Koło Gospodyń Wiejskich z Palowic oraz przedszkolaki.

W INDUSTRIADZIE na Czerwionce-Leszczynach uczestniczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Powiatu Rybnickiego Cezary Rajca, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Artur Sola, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska oraz radni miejscy i powiatowi.

Info: UMiG Czerwionka-Leszczyny