Chcielibyśmy przybliżyć naszym kibicom skład kadry zespołu przed sezonem 2019/2020. Poza zmianą trenera doszło także do pewnych zmian personalnych jak chodzi o kadrę Płomienia. Zaczniemy od zawodników, którzy postanowili dołączyć do zespołu w nowym sezonie. Na pewno dla kibiców w Czuchowie najbardziej zauważalny będzie powrót dwóch zawodników, którzy przez lata stanowili o sile Płomienia – w sezonie 2019/2020 barwy naszego klubu ponownie reprezentować będą Grzegorz Ciupka oraz Przemysław Jędrzejczak. Dwaj doświadczenie zawodnicy na pewno przydają się w rywalizacji na boiskach rybnickiej B klasy.

Nasz klub stara się promować i rozwijać młodych zawodników, dlatego też w kadrze pojawiło się dziewięciu młodzieżowców, którzy mimo młodego wieku, mogą już realnie wzmocnić nasz zespół. Wśród nich znaleźli się: Denis Socha (Concordia Knurów), Kacper Nielaba (Concordia Knurów), Wojciech Sonek (Concordia Knurów), Marcel Winczura (ROW Rybnik), Michał Skowronek (Ruch Stanowice), Kamil Buchczyk (MKS MOSIR Czerwionka) oraz Kamil Konik, Maciej Mosgalik i Jan Czempiel, którzy przeszli z zespołu juniorów. Ponadto na zasadzie transferu definitywnego klub pozyskał Jana Wygasia z Ruchu Stanowice, który występował w poprzednim sezonie w Płomieniu na zasadzie wypożyczenia.

Jeśli chodzi natomiast o zawodników, którzy odeszli do innych klubów to wygląda to następująco:

Sebastian Fereniec – wypożyczenie do LKS Borowik Szczejkowice
Patryk Wójcik – transfer definitywny do LKS Borowik Szczejkowice
Sebastian Birlicki – powrót z wypożyczenia do MKS Czerwionka
Patryk Grzybek – wypożyczenie do LKS Unia Książenice

Ponadto z powodu kontuzji w rundzie jesiennej nie zagrają Leszek Wojna oraz Krzysztof Stencel, a Dariusz Pozór nie wznowił treningów.

Mamy nadzieję, że nowi zawodnicy szybką odnajdą się w naszym zespole, a szeroka kadra pozwoli nam rywalizować przez cały sezon o najwyższe cele. Zawodnikom, którzy opuścili nasz klub życzymy powodzenia i sukcesów w nowych zespołach!

info: ks płomień czuchów