Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Czerwionka-Leszczyny/DG: 41 Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików…

14 marca 2021r. odbyły się 41 Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Hali Sportowo-Widowiskowej Centrum w Dąbrowie Górniczej z udziałem około 300 zawodników z blisko 50 klubów Górnego i Dolnego Śląska pod patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej Pana Marcina Bazylaka.
Nasz klub reprezentowali Dominik Janczak w kat. senior +80kg, który po trzech pasjonujących walkach obronił tytuł wicemistrza Śląska, Nina Janczak w kat. junior -55kg, która zajęła 3 miejsce, Emilia Koj w kat. junior +60kg, która zajęła również 3 miejsce po trzech bardzo trudnych walkach z bardziej doświadczonymi zawodniczkami, Paulina Dec w kat. junior +60kg, która zajęła miejsce 5-8 ulegając zwyciężczyni tej kat. wagowej, Szymon Paszko w kat. junior młodszy-55kg, który zajął wysokie 3 miejsce, oraz Filip Kubica, który po raz pierwszy występując w tak poważnych zawodach po trzech ciężkich walkach uplasował się na także na 3 miejscu.
W sumie zdobyliśmy 1 srebrny i 4 brązowe medale, zajmując drużynowo wysokie 15 miejsce.
Niejednokrotnie emocje sięgały zenitu, gdy obserwowaliśmy walki naszych podopiecznych. Nie obyło się bez łez.

Na mistrzostwach obecni byli między innymi V-ce Prezes Polskiego Związku Karate shihan Andrzej Drewniak, Prezes Śląskiego Związku Karate shihan Edward Urbańczyk, shihan Andrzej Manecki, shihan Janusz Piórkowski, shihan Agnieszka Sypień, shihan Witold Stolarczyk, shihan Zbigniew Zieliński.

Sędzią głównym Mistrzostw był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym Andrzej Manecki. Organizatorem Mistrzostw Śląska był Dąbrowski Klub Kyokushin kierowany przez sensei Artura Srokę.
Szczególne podziękowania należą się dla organizatora za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie turnieju, jak również dla Joanny Sroki, która na każdych zawodach pomaga i wspiera ciepłym słowem oraz uśmiechem, a także dla senpai Norberta Sroki, czuwającego nad sprawnym przepływem informacji i pomocy, którą udzielał uczestnikom turnieju.
Opiekunem grupy był sensei Piotr i sensei Ania, sensei Piotr sprawował również funkcję sędziego.
Wyjazd i udział w turnieju był współfinansowany przez Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny.
Gratulujemy sukcesów i zachęcamy do dalszych treningów.