Czerwionka-Leszczyny/Czuchów: Zakończenie z sezonu 2021/2022 w rozgrywkach młodzików młodszych

0
126

W czerwcu zakończone zostały zmagania sezonu 2021/2022 w rozgrywkach młodzików młodszych, trampkarzy oraz seniorów Klubu Sportowego Płomień Czuchów. Wszystkie drużyny przygotowywały się do długiego sezonu jesienno-wiosennego praktycznie od początku lata ubiegłego roku, kosztowało to wszystkich zawodników sporo wyrzeczeń oraz mocnego zaangażowania na treningach. Oto krótka prezentacja wyników osiągniętych przez nasze zespoły w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Podokręg Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Drużyna Młodzików Młodszych (rocznik 2010-2012) pod wodzą trenera Pawła Wrzoska to najbardziej liczna grupa młodych zawodników trenujących w naszym Klubie, grająca

w Podokręgowej Lidze Młodzików Młodszych. Liga ta podzielona została na dwie rundy (jesień 2021 i wiosna 2022), w których nasz zespół zajął odpowiednio 5 oraz 6 miejsce. Cała drużyna zasługuje na słowa pochwały, szczególnie za zaangażowanie na treningach oraz frekwencję w meczach ligowych. Chcemy również pogratulować rodzicom oraz podziękować im za wsparcie!

Drużyna z rocznika 2007-2009 to oczko w głowie trenera Krzysztofa Grochli, który od 7 lat nieprzerwanie prowadzi zespół. W tym sezonie grupa zmagania toczyła w Podokręgowej Lidze Trampkarzy, która w systemie jesień-wiosna zajęła 6 oraz 5 miejsce. Najlepszym strzelcem oraz zawodnikiem drużyny został Kacper Rusnak.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz Trenerom za dobre zaprezentowanie naszego klubu na szczeblu ligowym. W tym miejscu chcemy również podziękować rodzicom za poświęcony czas oraz wsparcie!

Kolejną drużyną jest zespół Seniorów, który sezon 2021/2022 w Rybnickiej Klasie B „FOOTBALL CENTER” rozpoczął pod okiem Trenera Kamila Gruszkiewicza. Niestety nie był to najlepszy okres naszego zespołu, bowiem po bardzo słabej rundzie jesiennej drużyna zajmowała przedostatnie miejsce w tabeli, z dorobkiem 8 punktów i trudnym wyzwaniem utrzymania w lidze. W przerwie zimowej doszło do zmiany trenera. Miejsce Kamila Gruszkiewicza zajął wieloletni Trener naszego klubu – Krzysztof Grochla, który podjął się misji ratowania zespołu Seniorów. Walka była zacięta, zawodnicy zostawili na boisku dużo zdrowia i koniec końców dopięli swego. Efekt – w 13 spotkaniach (7 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki) zdobywamy 23 punkty, co daje nam ogólną liczbę 31 punktów i finalnie 9 miejsce w ligowej tabeli.

Dziękujemy i Gratulujemy Trenerowi Krzysztofowi, całemu sztabowi oraz wszystkim zawodnikom utrzymania zespołu w lidze, jak i dania drużynie Seniorów „drugiego życia”!

Liczymy jednak, że w następnym sezonie drużyna grać będzie od samego początku dużo lepiej i nie będzie doprowadzać do sytuacji gdzie do ostatniej kolejki trzeba będzie drżeć o ligowy byt.

Ostatnią ekipą w naszym klubie jest grupa naborowa z rocznika 2013-2016, która przez cały rok w ramach treningów, szlifowała swoje umiejętności pod okiem Trenera Krzysztofa Grochli i prawdopodobnie w przyszłym sezonie wystąpi w rozgrywkach ligowych.

Wierzymy, że cenne doświadczenie trenerskie przekazane przez Trenera Krzystzofa będzie procentował w późniejszych latach oraz wpłynie korzystnie na rozwój naszych młodych piłkarzy.

Kończąc trzeba powiedzieć, że sezon należy zapisać do tych udanych. Klub posiadał w swoich szeregach 3 drużyny młodzieżowe oraz zespół Seniorów, które miejmy nadzieję w najbliższym sezonie powalczą o poprawienie swojego wyniku.

info: KS Płomień Czuchów