Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Czerwionka-Leszczyny/Czuchów: W 8. kolejce Rybnickiej Klasy B, Płomień Czuchów wygrywa na własnym boisku z KP Kamień 1:0 (0:0).

Czerwionka-Leszczyny/Czuchów:

Spotkanie rozegrane na boisku w Czuchowie, pomiędzy drużynami, które w ostatnich latach toczyli ze sobą bardzo wyrównane pojedynki. Ostatni z nich zakończył się zwycięstwem naszego zespołu po bramce w 90 minucie i można było się spodziewać kolejnego trudnego spotkania.

Pierwsza połowa to głównie walka w środkowej części boiska, gdzie obie drużyny chciały dominować. Nasz zespół stworzył kilka sytuacji podbramkowych, w których zabrakło zimnej krwi i skutecznego wykończenia. Natomiast zawodnicy z Kamienia, także szukali swoich okazji do zdobycie bramki, jednak bardzo dobrze grała nasza drużyna w defensywie i do przerwy był bezbramkowy remis.
Druga połowa to kolejne akcje jednej i drugiej drużyny, lecz w tym spotkaniu raziła duża nieskuteczność obu ekip. Przełomowa jak i decydująca okazała się sytuacja z 78. minuty meczu, kiedy to sędzia główny po faulu na naszym zawodniku dyktuje rzut wolny w bocznym sektorze boiska. Wykonujący stały fragment gry Łukasz Koperski, zagrywa futbolówkę w pole karne przeciwnika, a ta zmierzająca w stronę dalszego słupka przelatuje nad głowami wszystkich i ląduje bezpośrednio w bramce obok bezradnego bramkarza gości. Po bramce obie ekipy miały jeszcze swoje okazje, ale więcej goli już nie padło i mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem Płomienia 1:0.

Drużyna z Kamienia, zajmująca przed tą kolejką przedostatnie miejsce w ligowej tabeli postawiła nam trudne warunki, jednak cieszy skromne zwycięstwo i pierwszy mecz na zero z tyłu. Dzięki wygrane nasz zespół utrzymuje się w czołówce tabeli i teraz uda się na wyjazdowe spotkanie do Szerokiej na mecz z tamtejszym Żarem!